Біженці та діти-сироти отримають право на безкоштовного адвоката

Дата: 01 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Доступ до безкоштовної правової допомоги отримають малозабезпечені, діти-сироти, учасники АТО, а в найближчому майбутньому, можливо, і переселенці.

Про це розповів в інтерв’ю юридичному порталу Pravo Today директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський.

За його словами, 1 липня настає наступний етап розвитку системи безоплатної правової допомоги. Він передбачає доступ до неї в цивільному та адміністративному процесах для цілої низки соціально незахищених категорій. Це малозабезпечені особи, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, біженці, учасники бойових дій, до яких будуть відноситися і учасники АТО, і члени сімей загиблих, і деякі інші. Експерт сподівається, що Верховна Рада підтримає відповідний законопроект, і незабаром таке право отримають також внутрішньо переміщені особи.

Також допомогу надаватимуть потерпілим і свідкам у кримінальних процесах. Адвокатів, які надаватимуть ці послуги в 100 місцевих центрах, створених в усіх областях країни, відбирали на відкритому конкурсі. У конкурсі взяли участь співробітники приватних юридичних компаній, а також представники громадського сектору, які в регіонах вже займалися наданням безоплатної правової допомоги. Більшість з них – професійні управлінці та адвокати.

Відтепер, з 1 липня, до нас безпосередньо буде звертатися велика кількість людей, і ми повинні будемо навчитися з ними з усіма працювати, розуміючи, що це специфічні клієнти, які можуть перебувати в уразливому психологічному стані, мати особливі потреби тощо. Важливе значення матиме попереднє консультування особи, і це значний шматок роботи місцевих центрів“, – говорить Андрій Вишневський.

За його словами, наявність у юриста свідоцтва про заняття адвокатською діяльністю вже означає, що він має кваліфікацію більш високу, ніж випускник юридичного факультету. Крім того, серед адвокатів системи безоплатної правової допомоги з’являється здорова конкуренція, а для підвищення кваліфікації передбачено проведення тренінгів 2-3 рази на рік.

Нагадаємо, у Львівській області завдяки захисту адвоката центру з надання безоплатної правової допомоги хлопець з малозабезпеченої родини зміг уникнути довічного ув’язнення за вбивство, якого не скоював.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: