Біометричний контроль на кордонах України не торкатиметься кримчан – прикордонники

Дата: 27 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Перевірка біометричних даних, що запроваджується на кордонах України з 1 січня, не стосуватиметься громадян України, які проживають у Криму.

Про це повідомив речник Держприкордонслужби України Олег Слободян, передають Крим.Реалії.

“По ту сторону адмінкордону перебувають наші громадяни, вони не є суб’єктами дії цього рішення. На півострові можуть перебувати іноземці, які з контрольованої частини України при наявності всіх підстав попрямували до Криму. Тому тут також встановлюватимуться пристрої для біометричного контролю, але на другій лінії контролю. На першій лінії в обов’язковому порядку перевірка біометричних даних не здійснюватиметься”, – зазначив він.

Спікер Держприкордонслужби також нагадав, що паспорти російського зразка з реєстрацією в Криму не є дійсними.

“Це не документ, брати його до уваги ми не будемо. Якщо це людина, наприклад, із Москви, яка незаконно потрапила до Криму й намагатиметься потрапити на материкову Україну, то вона порушила законодавство України, так як проїхала через закриті пункти пропуску. Такому громадянину ми можемо заборонити в’їзд, він не буде пропущений через адмінкордон”, – доповнив Слободян.

Як відомо, 1 вересня Петро Порошенка заявив, що 1 січня 2018 року в Україні має запрацювати система фіксації біометричних даних на пунктах пропуску через державний кордон – і громадяни країн, які становлять ризики для України, мають перетинати кордон за біометричними паспортами або ж у них братимуть біометричні дані на кордоні.

Того ж дня Порошенко підписав рішення РНБО про посилення контролю за в’їздом та виїздом з України.

З 1 січня 2018 року уряд має запустити систему біометричної верифікації та ідентифікації осіб на кордоні та забезпечити ресурси для фіксації біометричних даних.

12 липня 2017 року експерт громадської організації України “Європа без кордонів” Катерина Кульчицька припустила, що запровадження біометричного контролю для іноземців, які перетинають кордон України, негативно позначиться на жителях анексованого Криму і непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей.

Вона вважає, що від Росії обов’язково буде крок у відповідь.

“Найбільше в цій ситуації постраждають жителі Криму. Особливо ті кримчани, які досі не прийняли російське громадянство і є власниками українських паспортів. Можливо, будуть проблеми у жителів тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей. Контрзаходи з боку Росії можливі, аж до запровадження візового режиму з Україною”, – сказала вона.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter