Більшість батьків та вчителів хочуть секс-просвіти в школі – опитування
Майже 84% батьків та вчителів вважають, що в школах має бути сексуальна освіта.
Такі дані дослідження “Обізнаність та ставлення спільноти вчителів до комплексної сексуальної освіти”, яке провів аналітичний центр Cedos.
З лютого до квітня поточного року включно соціологи опитали по 500 батьків і дітей 6–17 років та вчителів і вчительок, які працюють у закладах загальної середньої освіти і . Більшість опитаних батьків та вчителів позитивно ставляться до неформальної комплексної сексуальної освіти в родині та на позашкільних заходах. Позицію, що саме в родині дітям мають розповідати про секс та їхнє тіло, підтримують 89% батьків і 92% вчителів та вчительок.
Значно менше батьків (48%) водночас позитивно ставляться до того, щоб сексуальна освіта відбувалася на неформальних заходах поза школою, наприклад на тренінгах, лекціях чи онлайн-курсах. Водночас 36% батьків та 48% вчителів вважають, що до сексуальної просвіти категорично не можна долучити представників церкви.
Щодо тем, які слід долучити до шкільних курсів, то понад 40% опитаних хочуть, щоб дітям розповідали про менструацію та те, як правильно називати інтимні частини свого тіла. Майже однакова кількість батьків та вчителів хочуть, щоб у школі діти дізнавалися про згоду на секс, вагітність та ґендерну рівність. Також 38% батьків та 33% вчителів хотіли б, щоб в освітніх закладах розповідали й про сексуальну орієнтацію.
Відповіді на питання “Які з тем мають бути включені до шкільних освітніх програм?”:
- особиста безпека та правила спілкування з незнайомими людьми (вчителі – 73%, батьки – 77%);
- інфекції, що передаються статевим шляхом (70 та 73% відповідно);
- ВІЛ / СНІД (67 та 71%);
- контрацепція (61 та 64%);
- безпека в інтернеті (61 та 64%);
- вагітність та народження дітей (53 та 56%);
- ухвалення рішення про початок статевого життя (42 та 51%)
- рівність чоловіків та жінок (ґендерна рівність та стереотипи) (41 та 45%);
- менструації (43% в обох категоріях);
- коректні назви інтимних частин тіла (42% в обох категоріях);
- згода на секс (38 та 37%);
- полюції (34 та 37%);
- сексуальна орієнтація (33 та 38%).
Нагадаємо, що сексуальна просвіта виявилася найзатребуванішим курсом у школі, який стосується здоров’я. Відомо, що кожен третій підліток в Україні мав перший секс після 15 років, а, згідно з дослідженням ЮНІСЕФ, найчастіше українські підлітки дізнаються про секс в інтернеті (58,4%). Водночас кожен третій підліток, який мав секс, не використовував презерватива під час першого статевого акту.