“Більше свободи слова та нові інструменти модерації”: Цукерберг оголосив про зміни в підходах Meta до регулювання соцмереж
Співзасновник Meta Марк Цукерберг оголосив про зміни в підходах компанії до регулювання соціальних мереж, які мають відбутися в наступні два місяці.
Про це він повідомив на своїй сторінці в інстаграмі, пише Центр демократії та верховенства права.
Як наголосив Цукерберг, зміни принесуть більше свободи слова, нові інструменти модерації та персоналізації контенту. Мета компанії – мінімізувати надмірне втручання в свободу слова та спростити процеси управління контентом.
Співзасновник Meta погодився, що система робить надто багато помилок, а навіть 1% помилково видаленого контенту – це мільйони людей.
Водночас Цукерберг наголосив, що раніше люди хотіли не бачити політичного контенту, а тепер запит на це повернувся.
Ключові зміни
- Відмова від програми сторонньої перевірки фактів на користь Community Notes. У США Meta припиняє програму фактчекінгу за участю сторонніх організацій, яка часто викликала суперечки через політичну упередженість. Замість цього компанія впроваджує модель Community Notes, яка працює на платформі X (раніше Twitter). Нова система дозволить користувачам самостійно додавати контекст до публікацій. Meta забезпечить прозорість процесу, залучаючи учасників з різних поглядів. Наглядова рада Meta підтримала ці зміни.
- Розширення свободи слова. Meta перегляне свої правила, зменшуючи обмеження на політичний та соціальний контент, зокрема щодо імміграції, гендерної ідентичності тощо. Компанія більше не демонтуватиме контент на підставах, заснованих на попередніх прогнозах алгоритмів, і зосередить ресурси на боротьбі з незаконною діяльністю, як-от тероризм, шахрайство чи експлуатація дітей.
- Персоналізований підхід до політичного контенту. Meta поверне політичний контент у стрічки користувачів, але з акцентом на персоналізацію. Люди, які хочуть бачити більше політичних постів, отримають відповідні налаштування, що базуватимуться на їхній активності, уподобаннях та переглядах.
Головна ідея цих змін полягає в тому, що “після років зосередження роботи з модерації контенту переважно на видаленні матеріалів настав час зосередитися на зменшенні помилок, спрощенні наших систем і поверненні до основ – наданні людям голосу”, наголосив Цукерберг.
Запуск оновлених програм заплановано в США з поступовим розширенням на інші країни.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що Meta видалила низку проросійських фейкових інтернет-ресурсів у Молдові: сім акаунтів, 23 сторінки й одну групу у фейсбуку та 20 акаунтів в інстаграмі.