Більше ніж половина одеситів вважають винними у війні не Путіна, а усіх громадян Росії – соцопитування

Дата: 11 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Понад половина опитаних мешканців Одеси вважає винним у розв’язанні війни проти України не лише політичне керівництво Росії, але й усіх громадян РФ. 

Про це розповіла аналітикиня фонду “Демократичні Ініціативи” імені Ілька Кучеріва Поліна Бондаренко у Медіацентрі Україна. 

Ілюстраційне зображення. Фото: Нова газета

Соціологи протягом 10–21 липня поточного року опитали 708 респондентів віком від 18 років. 

Не згодні з твердженням, що у розв’язуванні війни в Україні винні усі громадяни РФ, 30% опитаних, а ще 13% не визначилися з власною позицією щодо цього питання. 

Частіше покладає відповідальність на усіх росіян молодь: 66% серед респондентів віком від 18 до 29 років, порівняно з 51% серед респондентів старше за 60 років. Втім, якщо дивитись на результати загалом, то ідею колективної відповідальності для громадян Росії поділяють серед усіх категорій відносна більшість опитаних. 

Дослідники зазначають, що у чималої кількості мешканців регіону історично багато родичів у РФ, втім багато хто з опитаних повідомив, що не спілкується з ними після початку повномасштабного вторгнення.

Нагадаємо, що загальнонаціональні дослідження також показують, що більшість українців вважає росіян й Путіна однаково відповідальними за розв’язування війни в Україні. 

Внаслідок повномасштабного російського вторгнення майже 80% українців тепер мають родичів чи друзів, які отримали поранення або загинули. Серед молоді цей показник сягає 14%. 

Російська агресія спровокувала також найбільшу з часів Другої світової війни міграцію українців. Розрахунки експертів кажуть, що через війну населення України може скоротитися на 5 мільйонів до 2030 року, а до кінця сторіччя – до 22 мільйонів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter