Білорусу, що воює на Донбасі, відмовили у статусі біженця

Дата: 12 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Білорусу, що воює на Донбасі, відмовили в українському громадянстві та статусі біженця, а його заява якимось чином опинилася в руках сепаратистів.

Як повідомляє Євромайдан SOS, білорусам продовжують відмовляти у наданні українського громадянства та статусу біженця.

Користувач Facebook, громадянин Білорусі, що воює в АТО, Рустам Док повідомив, що нещодавно звернувся до Державної міграційної служби з проханням надати йому українське громадянство, але йому відмовили. Пізніше він звернувся за статусом біженця та знову отримав відмову: “І ось вчора раптово прийшов лист з міграційної служби, де мені відмовляють у прийнятті документів у зв’язку з “необґрунтованістю підстав” і “відсутністю страху переслідування”. Мабуть, для міграційної служби смерть і в’язниця не є чимось страшним…”.

Тим часом, правозахисники зазначають, що білоруська влада може кваліфікувати участь в АТО як тероризм, за що в Білорусі передбачена найвища міра покарання у вигляді смертної кари.

Також Рустам пише, що якимось чином його заява опинилась в руках “сепаратистів із Росії” після того, як одна людина погодилася йому допомогти і відправила першому заступнику начальника Державної міграційної служби запит із проханням про надання статусу біженця.

Нагадаємо, 4 серпня, у День солідарності з громадянським суспільством Білорусі, українські правозахисники та активісти закликали президента Петра Порошенка вирішити питання надання статусу біженця чи інших форм захисту громадян Білорусі, що приїхали до України через політичні переслідування. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: