Безбарʼєрність та доступність: в Україні оновили будівельні норми, які вже застосовуються під час реалізації проєктів
В Україні оновили будівельні норми, що стосуються безбарʼєрності, – їх уже використовують під час реалізації проєктів відновлення. Крім того, влада ухвалила план заходів для реформування медико-соціальної експертизи й почала впровадження міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я.
Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль за результатами наради щодо безбар’єрності за участю першої леді України Олени Зеленської.
“Україна продовжує послідовний курс створення безбар’єрного середовища для всіх громадян. За останні кілька років ми суттєво просунулися в питаннях формування політик, які стосуються безбар’єрності та інклюзивності”, – зазначив він.
Наразі в Україні впроваджуються сучасні стандарти доступності в цифрових послугах, компенсації бізнесу за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю, діють послуги з навчання та перекваліфікації. Ветеранський бізнес має більше можливостей для свого розвитку.
За словами Шмигаля, йде робота над комплексною системою реабілітації для різних груп населення. Змінюються також підходи до облаштування укриттів, щоб вони були доступні для всіх.
“Важливо продовжувати активну роботу у формуванні політик, реалізації нових проєктів та доступної комунікації про них. Дав завдання міністерствам активніше працювати в цьому напрямку з регіонами й місцевою владою”, – наголосив премʼєр-міністр.
Нагадаємо, що в Україні створили чатбот “Доступно!”, який допоможе в пошуках безбарʼєрних локацій у великих містах – Києві, Тернополі, Вінниці, Рівному, Дніпрі, Хмельницькому та Чернівцях.
Розробники зібрали інформацію про доступність об’єктів міського простору з реєстру ЦНАПів на порталі “Дія”, онлайн-ресурсів місцевої влади й мапи ГО “ЛУН Місто”. Усього до чатбота додали понад 5 тисяч об’єктів.
Фото обкладинки: Чернівецьке об’єднання “Захист”