Без дошок пошани і ганьби: які нововведення побачать школярі цього року

Дата: 30 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Міністерство освіти і науки України приготувало ряд змін у навчальному процесі у школах.

По-перше, реформа освіти передбачає, що школи отримають автономію з можливістю самостійно формувати освітні програми, навчальні плани і вибирати методики. МОН залишить за собою контроль за якістю і стандартом освіти. Управління школами буде здійснюватися на місцевому рівні, йдеться у матеріалі Громадського радіо.

Водночас у всіх школах тепер вчителі мають говорити оцінки лише дитині і її батькам. Більше ніхто не буде навіть складати рейтинги успішності або так звані дошки пошани або ганьби. Кожен вчитель не має права оголошувати результати контрольної перед всім класом.

У першому та другому класах не ставитимуть оцінки.

У першому класі роботи взагалі не оцінюються, у другому класі перший семестр, а вже 2 семестр за рішенням педагогічної ради. Також і надалі не оцінюватимуться всі чотири роки в початковій школі такі предмети як музика, образотворче мистецтво, трудове навчання, хореографія.

Вчителі будуть по-новому оцінювати дітей у початковій школи.

Тепер викладачі не будуть знижувати оцінки за неправильний відступ кількості клітинок і рядків в зошиті. Тобто, вчителі не будуть більше оцінювати каліграфію, але за ними залишиться вимога до акуратності і розбірливості письма дитини.

Дітей будуть привчати спочатку писати олівцями.

Так, вчителі самі вирішуватимуть коли дитина зможе почати писати ручкою. При цьому, при необхідності правопис олівцем може тривати і до 3 класу.

В зошитах першокласників буде заборонено робити позначки червоним чорнилом.

У школах планують відійти від червоної ручки, якою завжди виправляли помилки та викладали оцінки.

Вилучено вимоги та критерії щодо підписання зошитів.

Тепер зошит можна підписувати у довільній формі, головне, аби він виглядав охайно. Тепер вчитель сам вирішує, як оформити робочий зошит. А наявність охайних виправлень, здійснених самою дитиною, не буде впливати на зниження балу за роботу.

Канікули та свята школярі будуть проводити без домашніх завдань.

Зміни торкнуться і педагогів, тепер всім готують переатестацію на предмет їх професіоналізму. Сертифікація для вчителів буде добровільною. У разі успішної здачі, викладачам будуть платити щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу на термін дії сертифіката.

Нагадаємо, у червні міністр освіти Лілія Гриневич завляла, що у новій українській школі “відійдуть від карального оцінювання”, тобто у 1–2 класах початкової школи учням не ставитимуть оцінок, а у 3–4 класах привчатимуть до системи балів.

За її словами, щоб засвоїти нові методики викладання, підходи до оцінювання та інші елементи нової школи, напередодні старту реформи 22 тисячі учителів, що братимуть перші класи, пройдуть комплексне перенавчання.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: