Без опалення взимку залишаться 62 тисячі мешканців Маріуполя

Дата: 29 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

У тимчасово окупованому Маріуполі без опалення цієї зими будуть змушені жити щонайменше 62 тисячі містян. 

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко

Фото: AP

Росіяни ще влітку казали, що планують відкрити у Маріуполі пункти обігріву у наметах. 

Зараз вони говорять, що відкриють сотню мобільних котельних, які працюватимуть на дизельному паливі. 

“Не звертаючи уваги на те, що в місті досі проблеми зі звичайним паливом, та навіть допустивши, що буде дійсно 100, то тепло отримають максимум 100–200 будинків за оптимістичним сценарієм”, – каже Андрющенко. 

Радник міського голови поділився своїми розрахунками щодо того, скільки саме людей у Маріуполі не отримають тепла цієї зими. 

“Максимально завантажена 9-поверхівка на 4 під’їзди – це 144 квартири, в середньому 432 людини. 432 людини на 150 будинків = 64,8 тисячі людей. На сьогодні в місті в середньому 130 тисяч маріупольців, плюс 15 тисяч цивільних окупантів плюс 1500 військових окупантів. Всього = 146,5 тисячі людей та нелюдей. Зрозуміло, що своїх окупантів росіяни точно будуть обігрівати. Значить з 64,5 тисячі чисто маріупольців залишиться 48 тисяч людей або 36,6% від населення. Навіть якщо ще 20 тисяч мешкають в приватних будинках (насправді менше), то мінімум 62 тисячі людей будуть без опалення взимку”, – каже посадовець. 

Гуманітарну ситуацію в окупованому Маріуполі називають катастрофічною. Проблема з доступом до харчів та води там існує майже від початку вторгнення, однак попри це російські військові не пропускають українських гуманітарних вантажів, а ті, які вдавалося довезти, розкрадали й продавали маріупольцям чи видавали за російську допомогу.  

Нагадаємо, що нещодавно маріупольці вийшли на протест, аби домогтись від окупантів підключення води та світла. 
Фотографія обкладинки: Yonhap
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: