“Без гострої потреби їхати не варто”: у російському аеропорту сотні українців на підлозі чекають фільтрації силовиків

Дата: 14 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

У російському аеропорту “Шереметьєво”, що із 16 жовтня став єдиним пунктом, через який громадяни України офіційно можуть потрапити до Росії, сотні людей чекають на так звану фільтрацію силовиків.

Про це розповідає “Радіо Свобода”. 

Для українців, які очікують на фільтрацію, в аеропорту на підлозі розгорнули матраци, яких на всіх не вистачає. Їжею під час очікування не забезпечують. 

Після прильоту до аеропорту громадянам України видають анкету з більш ніж трьома десятками запитань, наприклад збирають особисті дані, інформацію про родичів у Росії, електронні адреси прибулих та адреси їхніх сторінок у соцмережах, а також розпитують ставлення до політики РФ. 

“Чи брали Ви чи Ваші родичі, знайомі участь у діяльності політичних партій, громадсько-політичних рухів?”, “Чи маєте Ви будь-яку інформацію про діяльність радикальних українських націоналістичних організацій”, – цитують журналісти кілька запитань з анкети. 

Анкети, як розповіла одна з українок, треба не просто заповнити, а й обґрунтувати свої відповіді на подальшому допиті. Заповнені анкети збирають за кілька годин, а з ними документи та телефони, ноутбуки, а іноді й годинники. Водночас співробітники служби безпеки аеропорту або ФСБ вимагають повідомити паролі від пристроїв.

Також українців, які прибули до Росії, фотографують, у них знімають відбитки пальців, а в деяких “описують татуювання”.

Журналісти дізналися про випадки, коли людей депортували з РФ, наприклад, за пісню в телефоні, вподобайку або ж контакти в телефоні. 

“Якщо немає потреби, їхати не варто категорично”, – резюмує свій досвід одна з опитаних українок. 

Нагадаємо, що раніше з так званою фільтрацією стикалися мешканці Маріуполя. В окупованому місті росіяни впровадили цю систему торік. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter