Батьки школяра, який бив однокласника, сплатять штраф за булінг

Дата: 21 Березня 2019
A+ A- Підписатися

У Києві батьки підлітка, який ображав однолітка, сплатять штраф. 

Про це повідомила прес-служба поліції Києва. 

Із заявою про булінг до правоохоронців звернулася матір школяра, якого систематично ображали у школі. Вона розповіла, що один з однокласників б’є її сина та ображає словесно. 

“Однокласник б’є сина, при цьому нецензурно висловлюється на його адресу в присутності інших”, – сказала вона поліцейським. 

Після цього правоохоронці поїхали до школи, щоб поспілкуватися з дітьми та педагогами. Виявилося, що хуліган уже не вперше опиняється в полі зору адміністрації закладу, яка проводила з батьками порушника бесіди щодо поведінки їхнього сина під час уроків та використання нецензурної лексики. 

У підсумку поліцейські склали адміністративний протокол за статтею про булінг, а згодом суд призначив матері хулігана покарання у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень. 

Як відомо, у грудні минулого року 226 народних депутатів Верховної Ради проголосували за доповнення статті 173 КУпАП поняттям “булінг”. Цькування неповнолітнього відтепер карається штрафом від 50 (850 грн) до 100 (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, карається штрафом від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин. За булінг, скоєний малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, відповідають батьки кривдника, які сплачуватимуть штраф у розмірі від 850 до 1700 грн.

Також новий документ передбачає стягнення штрафу з особи, яка не повідомила правоохоронців про булінг, у розмірі 850–1700 грн. Проте адміністративну відповідальність учителів за приховування випадків булінгу закон не передбачає.

Відтоді в Україні активно почали притягати до відповідальності кривдників: уперше за цькування в країні покарали в Борисполі, де школярка виклала інтимні фото однолітки в Instagram. Також на сьогодні є щонайменше одне рішення суду щодо притягнення до відповідальності за булінг учителя. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: