Батьки дітей із синдромом Дауна вимагають вибачень від Ляшка

Дата: 23 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Родини, в яких виховують дітей із синдромом Дауна, від імені ВБО “Даун синдром” звернулися до депутата Верховної Ради України Олега Ляшка з відкритим листом у зв’язку з його недавніми заявами, що порушують честь і гідність людей з цією хромосомною аномалією. Батьки вимагають від депутата публічного вибачення та видалення образливих висловів із соціальних мереж.

Про це йдеться у відкритому зверненні, текст якого переданий Центру інформації про права людини.

“Нещодавно, висловлюючи своє незадоволення  діями уряду, Ви сказали: “…Це урядові дауни, слабоумні люди, які працюють проти України і є ворогами України”. По-перше, використання слова “даун” замість “людина з синдромом Дауна” є некоректним та констатує ваше зневажливе ставлення до осіб з такою хромосомною аномалією. По-друге, такі вислови дискредитують вас, як політичного діяча. Судячи з подальшої вашої спроби відокремити “урядових даунів” від сонячних дітей, ви добре розумієте неправомірність та недопустимість подібних висловів”, – зазначають автори звернення.

В організації зазначають, що після згаданих заяв народного депутата в ефірі 12 каналу та на Фейсбук-сторінці, в організацію дзвонили та писали обурені батьки дітей з синдромом Дауна з усієї України. Ці висловлювання викликали широкий резонанс як серед батьків, так і серед журналістів.

“Стаття 5 Конвенції про права осіб з інвалідністю, ратифікована Україною, забороняє будь-яку дискримінацію за ознакою інвалідності й гарантує особам з інвалідістю рівний та ефективний правовий захист від дискримінації на будь-якому ґрунті. Тому вимагаємо від вас, народного депутата України, не вживати слово “даун” як образливу характеристику та прибрати це слово з ваших дописів у мережі Фейсбук”, – наголошують у зверненні.

В організації нагадують, що 21 березня відзначається Всесвітній день людини з синдромом Дауна. Цього року організація знову долучається до ініціативи міжнародної організації Down Syndrome International “LOTS OF SOCKS”. Мета цього символічного всесвітнього флешмобу – привернути увагу суспільства до проблем людей із синдромом Дауна. Щоб висловити свою підтримку і солідарність з такими людьми, ВБО “Даун Синдром” запросили Олега Ляшка 21 березня приєднатися до всесвітньої акції і одягнути в цей день різнокольорові або непарні шкарпетки.

“Це буде вважатися вашим проявом поваги та солідарності перед тисячами сімей, в яких є люди з цією хромосомної аномалією”, – зазначається у відкритому листі.

Окрім того, політика запросили відвідати Центр раннього розвитку ВБО “Даун Синдром” і познайомитись з дітьми з синдромом Дауна та їхніми родинами.

У ВБО також повідомляють, що щорічно в Україні народжується близько 420 дітей з синдромом Дауна – хромосомним збоєм, через який у клітинах людини з’являється 3-тя непарна хромосома в 21 парі. Від багатьох з них батьки відмовляються ще в пологових будинках. Підштовхують до цього рішення міфи про недієздатність таких дітей, у той час, як вони можуть вчитися, опановувати професії, працювати, одружуватись. За підтримки сімей та суспільства люди з синдромом Дауна можуть досягати великих результатів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: