Банки як і раніше відмовляються обслуговувати кримчан

Дата: 14 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Співробітники банку відмовляються відкривати рахунки кримським переселенцям через те, що у них немає підтвердження проживання в Україні.

Про це повідомила заступник голови Кримської польової місії з прав людини Ольга Скрипник, яка спробувала відкрити валютний рахунок в одному з банків.

Працівником банку мені було відмовлено у відкритті рахунку, оскільки я – нерезидент, повинна надати підтвердження проживання в Україні“, – повідомила Ольга Скрипник.

При цьому співробітників банку не переконало те, що суд скасував пункт постанови Нацбанку, згідно з яким кримчани були нерезидентами.

Стримуючи емоції, пояснюєш, що Крим – це Україна, значить, я й так прописана в Україні, паспорт громадянина України – це моя підстава бути резидентом. Звичайно, говорила, що є рішення суду, цитувала його. Співробітниця пояснила, що для банків це нічого не означає, тим більше, за її словами, НБУ буде оскаржувати це рішення, тому для них я – нерезидент і рахунок мені не відкриють, доки не принесу документ про “проживання в Україні“, – розповідає заступник голови Кримської польової місії з прав людини.

При цьому вона відзначає, що не претендувала на допомогу від держави як переселенець, платить податки в Києві як приватний підприємець, але при цьому позбавлена ​​можливості проголосувати на виборах у столиці.

Цікаво, якщо платити податки, то я резидент, а як отримати банківські послуги – нерезидент; кримська прописка не заважає працювати на державній службі, але кримська прописка не дає можливості вибирати місцеву владу… Ця дискримінація – не тільки порушення міжнародного та національного законодавства, це відчуття того, що ти – у театрі абсурду, де здоровий глузд не присутній навіть у вигляді декорацій“, – пише Ольга Скрипник.
 
Нагадаємо, 15 вересня об 11:00 в інформаційному агентстві “Українські новини” (Київ, вул. Еспланадна, 20) відбудеться прес-конференція правозахисників на тему: “Нацбанк знову планує зробити кримчан нерезидентами?”. Банки ігнорують постанову суду, якою кримчан знову визнали резидентами. Про це заявляють представники правозахисних організацій, які отримали вже десятки звернень обурених переселенців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: