Балух протестує проти суду через відеозв’язок

Дата: 25 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Український активіст Володимир Балух, який голодує в СІЗО Сімферополя, надішле заяву на ім’я судді підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму Олени Спасьонової про те, що не згоден брати участь у судовому засіданні через відеоконференцзв’язок і бажає бути присутнім особисто.

Про це повідомляє Крим.Реаліі з посиланням на адвокатку Ольгу Дінзе.

“Завтра він надішле відповідну заяву на ім’я судді. Володимир вважає, що шляхом відеоконференцзв’язку він не зможе повноцінно брати участь у засіданні і, отже, захищати свої інтереси”, – пояснила адвокатка.

Дінзе зазначила, що участь у засіданні через відеоконференцзв’язок можлива тільки у виняткових випадках: якщо Балуха відправлять на психіатричну експертизу і якщо стан його здоров’я не дозволить йому взяти участь у засіданні. “У нашому випадку не настали ті правові наслідки, за яких явка Володимира до суду може бути визнана необов’язковою”, – пояснила адвокатка.

Також Дінзе підкреслила, що заява секретаря суду 24 вересня про те, що Балуха сповістили про апеляційний розгляд належним чином, не відповідає дійсності.

“Я думаю, є кілька факторів, чому суд не хоче бачити Балуха безпосередньо в залі суду. По-перше, це пов’язано з характеристикою особи Володимира. Суд вважає, що Балух поводиться на засіданнях гіперемоційно і дозволяє собі неприпустимі висловлювання на адресу суду. І друге припущення – вирок Володимиру можуть залишити без зміни і побоюються його реакції на це”, – сказала Дінзе.

Також адвокатка додала, що стан здоров’я Балуха незадовільний. “На жаль, нам не вдалося повноцінно поговорити, оскільки час відвідування вже було закінчено. Але Володимир повідомив мені, що стан здоров’я у нього погіршується і далі. Знеболювальних таблеток у Балуха практично не залишилося. Він сказав, що економить їх і в цілому намагається приймати поменше знеболювального”, – розповіла Дінзе.

За словами адвокатки, це єдине, що допомагає “хоч якось зняти больовий синдром”, оскільки біль у ділянці грудей “практично постійний”, особливо гостро відчувається у вечірній час.

24 вересня підконтрольний Росії Верховний суд Криму відклав розгляд апеляції захисту українського активіста Володимира Балуха на вирок російського райсуду в Роздольному в кримінальній справі про дезорганізацію діяльності ізолятора тимчасового тримання.

19 березня Володимир Балух оголосив безтермінове голодування.

ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Силовики стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе український активіст, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

16 січня 2018 року Роздольненський міський суд засудив українського активіста до трьох років і семи місяців колонії-поселення та штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Чоловіка взяли під варту під час засідання.

14 березня 2018 року Верховний суд Криму вилучив частину про закупівлю боєприпасів з вироку Балуху. Таким чином, покарання активісту зменшено з 3 років і 7 місяців до 3 років і 5 місяців.

Другу справу проти Балуха відкрили в серпні 2017 року, після того як він поскаржився на незаконні дії начальника Роздольненського ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) Валерія Ткаченка, який ображав і вдарив політв’язня. У відповідь на це Ткаченко подав свою скаргу, стверджуючи, що Балух неодноразово вдаряв його. Наразі українському активісту інкримінують ч. 2 ст. 321 Кримінального кодексу Російської Федерації – “Дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: