Азербайджан почав у Нагірному Карабаху “антитерористичні заходи”: є загиблі, серед яких діти

Дата: 19 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

19 вересня азербайджанські військові розпочали в не визнаному світом Нагірному Карабаху так звані антитерористичні заходи, внаслідок яких уже відомо про двох загиблих, серед яких є одна дитина, а також про понад два десятки потерпілих, серед яких також є діти. 

Про це розповів омбудсман невизнаної республіки Гегам Степанян

Фото: твіттер-акаунт Гегама Степаняна

Влада Азербайджану заявила про початок “антитерористичних заходів” несподівано. Своєю чергою Вірменія називає ці “заходи” широкомасштабною агресією. Азербайджанські військові переконують, що обстрілюють лише воєнні об’єкти.

Напередодні, як зазначають журналісти BBC, видавалося, що ситуація в регіоні “почала дещо вирівнюватись”. Річ у тім, що з кінця минулого року Нагірний Карабах перебуває у фактичній блокаді з боку Азербайджану, через що там уже помирають люди, але на тижні конвой Міжнародного Червоного Хреста доставив туди медикаменти, продовольство й предмети першої потреби. 

Карабаський конфлікт триває з перервами з 1988 року й до сьогодні відбулося вже дві карабаські війни – 1992–1994 та 2020 років.

Нагадаємо, що після Другої карабаської війни регіон фактично контролює Азербайджан. 

ZMINA після закінчення війни розповідала, чому після цього Вірменії загрожує згортання реформ та тиск на громадянське суспільство.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter