Австрійський парламент схвалив конфіскацію будинку, у якому народився Гітлер

Дата: 15 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Австрійський парламент ухвалив спеціальний закон, який дозволяє владі вилучити будинок, у якому в 1889 році народився Адольф Гітлер.

Як пише ВВС Україна, таким чином влада планує запобігти перетворенню будівлі на місце паломництва неонацистів.

Герлінда Поммер, власниця триповерхової будівлі в місті Браунау-ам-Інн навідріз відмовляється продати будинок і не дозволяє жодних перепланувань.

З 1972 року муніципальна влада орендувала у неї будинок за високою ціною, аби не допустити його перетворення на туристичну пам’ятку. Зараз їй щомісяця платять 4 800 євро.

Після того, як будинок вилучать, Поммер отримає компенсацію, суму якої не називають.

В Австрії вже не перший рік триває дискусія щодо, що робити з будинком.

Міністр внутрішніх справ Вольфганг Соботка виступає за його знесення. Та група істориків, яких попросили надати свою думку, дійшла висновку, що знищення будівлі рівноцінне запереченню нацистського минулого країни.

На сьогодні єдиною вказівкою на історичне значення будівлі є пам’ятна дошка з написом: “За мир, свободу і демократію. Ні – фашизму. Мільйони полеглих нагадують нам про це”. Ім’я Гітлера не згадується.

Батьки Адольфа Гітлера прожили в будинку на вулиці Зальцбургер-форштадт лише кілька тижнів. Незабаром родина переїхала в інший район. Коли Гітлеру було три роки, сім’я виїхала з Браунау-ам-Інна назовсім.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: