Аваков повідомив, що МВС не буде скасовувати презумпцію

Дата: 13 Травня 2015
A+ A- Підписатися

До законопроектів, які стосуються реформування МВС, внесено правки, запропоновані депутатами та представниками громадських організацій – зокрема, прибрано норму про презумпцію правоти поліцейського.

Як пише “Інтерфакс – Україна“, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що уряд вчора ввечері ухвалив рішення на спеціальному екстреному засіданні, і за всіма п’ятьма законами внесено правки, що були отримані за місяць публічного обговорення. За його словами, правки вносили депутати та члени громадських організацій, в результаті було прибрано суперечливі норми.

Я думаю, що той пакет, який ми пропонуємо сьогодні, пройде перше читання найближчим часом у парламенті, після чого буде доопрацьований так, щоб на початку червня у нас був ухвалений закон, і наприкінці червня – на початку липня нова патрульна поліція була на вулицях“, – наголосив глава МВС.

Міністр назвав абсолютно необґрунтованою дискусію щодо фрази про скасування презумпції невинуватості. За його словами, йшлося не так про скасування презумпції невинуватості, як про презумпцію правоти поліцейського – “спочатку тебе зупиняє поліцейський, спочатку підкоряйся, потім апелюй“. Однак, оскільки ця норма викликала питання, її вирішили прибрати, “щоб в атмосфері нинішньої недовіри до правоохоронців не провокувати гіршого“.

Крім того, за словами Авакова, представників громадськості залучать до конкурсної комісії з обрання на керівні посади в поліцію, а також буде передбачено надання права місцевим радам на сесії висловлювати недовіру поліцейським керівникам.

Нагадаємо, нещодавно експерти розкритикували намір Кабміну скасувати презумпцію невинуватості щодо адміністративних правопорушень. Зокрема, вони порадили прибрати презумпцію невинуватості лише у справах про порушення правил дорожнього руху, де відбувається фото- і відеофіксація. Також експерти зазначили, що, як тільки буде затверджено положення про те, що презумпція невинуватості не діє в українському законодавстві про адміністративні правопорушення, Україна отримає велику кількість позовів до Європейського суду з прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: