Аваков пообіцяв спецпредставнику Держдепу рішуче реагувати на антисемітизм, якщо він трапиться

Дата: 08 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що будь-які вияви нетерпимості та антисемітизму слід розглядати як свідому провокацію проти єдності України.

Про це він заявив 7 травня під час зустрічі зі спеціальним посланником Державного департаменту США з питань моніторингу і боротьби з антисемітизмом Еланом Карром, повідомляє прес-служба МВС.

“Збереження міжрелігійного консенсусу та міжнаціональної злагоди в українському суспільстві залишається пріоритетом для Міністерства внутрішніх справ. Будь-які прояви нетерпимості, расизму, антисемітизму, національної та релігійної ворожнечі в нинішній непростий для України час слід розглядати як свідому ворожу провокацію, спрямовану проти цивілізованого громадянського суспільства, національної консолідації та єдності нашої держави”, – заявив під час зустрічі Арсен Аваков.

Він запевнив, що Національна поліція рішуче реагуватиме на будь-які спроби підриву міжнаціонального миру і суспільної довіри, для того щоб кожен громадянин України відчував себе впевнено і захищено.

“Протягом минулого року в Україні не трапилося жодного нападу на ґрунті антисемітизму”, – додав глава МВС.

У свою чергу Елан Карр запевнив у підтримці протидії ксенофобії з боку Державного департаменту США.

Нагадаємо, Елан Карр був призначений президентом США Дональдом Трампом на посаду спеціального посланника Державного департаменту з моніторингу та протидії антисемітизму в лютому 2018 року, після того як цей пост довгий час був вакантним. Візитом в Україну він починає перше робоче турне європейськими країнами.

Як передає кореспондент Центру прав людини ZMINA, 6 травня Елан Карр також виступив на Київському єврейському форумі та провів низку зустрічей із представниками громади й експертами у сфері антисемітизму і ксенофобії в Україні.

У своєму виступі на форумі він наголосив на унікальності України, де і обраний президент Володимир Зеленський, і чинний прем’єр-міністр Володимир Гройсман мають єврейське походження, та підкреслив, що відсутність антисемітського насильства в Україні вражає в контексті зростання агресивного антисемітизму у світі.

Водночас під час виступу на форумі заступник голови СБУ Віктор Кононенко зазначив, що за виявами антисемітизму в Україні стоять російські спецслужби. Він навів приклад угруповання з Черкаської області, яке, за версією слідства, несе відповідальність за кілька актів вандалізму, зокрема паплюження гробниці рабі Нахмана в Умані.

Тим часом дослідник та експерт з питань ксенофобії Конгресу національних громад України В’ячеслав Ліхачов зауважує, що розгляд згаданої справи зараз починається в суді, однак наразі немає оприлюднених доказів зв’язку підсудних з російськими спецслужбами.

Ліхачов, посилаючись на свою доповідь про вияви ксенофобії в Україні у 2018 році, додав, що останніми роками в Україні справді не фіксується антисемітського насильства, але експерти водночас скаржаться на недостатньо ефективне розслідування актів антисемітського вандалізму.

“Крім того, слід відзначити майже повну безкарність насильства на ґрунті ненависті, спрямованого проти інших меншин, в першу чергу – ромів. Рік тому Україною прокотилася хвиля нападів на стихійні ромські поселення. Тільки в одному з цих випадків справа дійшла до суду – у Львові, де одна людина загинула та четверо отримали поранення. До сьогодні жодного з інших випадків не було належним чином розслідувано”, – зазначив експерт.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: