Аваков і Петренко планують змінити “закон Савченко”

Дата: 30 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та міністр юстиції Павло Петренко пропонують парламенту відкоригувати так званий “закон Надії Савченко” в частині його поширення на рецидивістів і засуджених за тяжкі злочини.

“Дійсно, криміногенна ситуація з тяжкими та особливо тяжкими злочинами мала сплеск. Ці люди (достроково звільнені за законом Надії Савченко – ред.) скоїли рецидив. Значна частина з них провела на свободі не більше 2 тижнів”, – зауважив Арсен Аваков.

“Таким чином ми приблизно півтора місяці разом з міністром юстиції обговорювали цю ситуацію та внесли пропозицію парламенту про те, щоб відкоригувати законопроект щодо рецидивістів та людей, які скоїли важкі злочини”, – додав він.

Міністр внутрішніх справ не навів оновлену статистику затриманих людей, які звільнились за “законом Савченко”, що зараховує 1 день у СІЗО за 2 дні у в’язниці.

Але 2 червня начальник головного управління Нацполіції Андрій Крищенко заявив про 17 людей.

“Один з них вже був затриманий за скоєння вбивства, 6 – за крадіжки, 4 – за грабежі, 1 – за викрадення, 4 – за наркотики і 1 – за шахрайство. І за зґвалтування. Згвалтував 19-річну дівчину, підозрюється ще у двох нападах”, – цитує Андрія Крищенка 112 телеканал.

Він очікує, що до кінця року до столиці можуть приїхати більше 1,5 тис. людей, звільнених за “законом Савченко” і які заявили про Київ як місце проживання.

Утім, раніше “Донецький Меморіал” повідомляв, що за “законом Савченко” найбільше звільнилося тих, хто був засуджений за нетяжкі злочини.

Правозахисники наголошують, у січні-березні 2016 року та у 2015 році кількість засуджених за тяжкі тілесні ушкодження зменшувалась приблизно на 225 осіб щомісяця (у 2014 – на 150).

Щодо осіб, засуджених за розбій та грабежі: у січні-березні 2016 року їхня кількість в середньому зменшилась на 666 осіб (у 2015 році – на 142 особи (у листопаді- грудні в середньому на 600 осіб), у 2014 – на 875).

А щодо осіб, засуджених за зґвалтування: у січні-березні 2016 року зменшення не спостерігалося (у 2015 році щомісяця їхня кількість зменшувалась на 58 осіб, у 2014 – на 17 осіб).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter