З’явився аудіозапис з погрозами черкаському судді по “справі Фірташа”

Дата: 27 Березня 2015
A+ A- Підписатися

У мережі Facebook користувач Роман Маселко оприлюднив аудіозапис, на якому голос ймовірно голови апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка у розмові із суддею цього суду Сергієм Бондаренко застерігає від винесення законних рішень.  

“Ти проявив велику неповагу до мене і до колективу… Я так розумію, ти оголосив мені війну. Усі нормальні люди, якось розуміють, є якась справа, якщо можемо допомогти, поможемо. Якщо не можемо, сіли, подумали і сказали людям, що в такому випадку нічого не вийде. А піти втіхаря, зробити маленьку пакость… То ти насолив не мені, а усім нам. Іди потім, домовся з ним за залу, бл***, за все інше… Ти свій ход зробив. Якщо ти висловив свою неповагу до нас, то тобі це все не пройде…  Є дійсно такі моменти, де треба вивчити і подумати, як це правильно зробити. Ти кажеш: “Ні, ніхрєна. Якщо до керівництва хтось звертається, то це його проблеми”… Я ж тобі в житті нічого поганого не зробив, але вже двічі чи тричі просив: “Сергій Іванович, дорогий, ти ж суддя, ти ж в нашому колективі. Я тобі розповідаю, хто до мене звертається. Вивчи, будь ласка, що можна там зробити. Ти ж навмисно до мене не приходиш і виносиш рішення проти тих людей, про яких я говорю. Наступного разу я тобі взагалі не буду говорити. Навіть спеціально не буду говорити. Тоді побачимо, чим це закінчиться. Я ще й допоможу, щоб ти розумів. Такого нахабного ставлення до себе я терпіти не буду. А ти якось оприділись, що ти хочеш. Не подобається тобі цей колектив чи я особисто, можеш переводитись, звільнятись. Але гадити ось так я тобі все таки не дозволю”, – йдеться у оприлюдненому записі на сторінці Романа Маселка.

Суд в селищі Олександрівка на Кіровоградщині розглядав скаргу Сергія Бондаренка на постанову про закриття кримінального провадження за ч. 2 ст. 376 КК України (Втручання в діяльність судових органів) заступником начальника слідчого відділу прокуратури Черкаської області В’ячеславом Жихарєвим.

Прокуратура у своєму розслідуванні не взяла до уваги диск із аудіозаписами судді Сергія Бондаренка, на яких, за словами судді, зафіксовано, як Володимир Бабенко погрожує змінити судді кураторство за відмову від повідомлення судового рішення ще до його ухвалення, а також погрози на адресу Сергія Бондаренка за відмову ухвалювати завідомо неправосудні рішення.

Під час судового засідання Сергій Бондаренко заявив про систематичний тиск через відмову судді ухвалювати неправосудні рішення, зокрема у справі підприємства, який належить олігарху Дмитру Фірташу – ПАТ “Азот”. Це підприємство намагалося виселити із службового приміщення вчителя черкаської школи №6 Яшан О.О. За словами Сергія Бондаренка, за рішення на користь ПАТ “Азот” суд отримав би безкоштовно приміщення для святкування дня суду у Палаці дружби народів.

Суддя Сергій Бондаренко наголошує, що прокуратура Черкаської області не перевірила факт належності до ПАТ “Азот” автомобіля, на якому регулярно їздив голова суду Володимир Бабенко. За словами адвоката Олексія Чубина, прокуратура по цій справі допитала голову суду усього на два абзаци тексту. 

Окрім цього суддя заявив про перешкоджання його роботі як судді з боку керівництва суду, аби для учасників судового процесу виникали обставини для звернення зі скаргами до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) на Сергія Бондаренка. Також йому тривалий термін не затверджувався помічник судді, не надавали робоче місце помічнику разом з комп’ютерною технікою, не встановлювали помічникові програму “Д-3”, не реєструвалися заяви, запити, доповідні, керівництво відмовляло у роздрукуванні технічних записів, не надавалися судді відпускні дні в повному обсязі тощо.

Під час судового засідання представник прокуратури В’ячеслав Жихарєв наполягав, що не можна говорити про статтю 376 КК України. Він вважає, що викладені суддею Сергієм Бондаренко факти свідчать радше про недоліки роботи суду. 

Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко сказала в коментарі Центру інформації про права людини, що “вона послухає запис і після цього ми, напевно, втрутимось в ситуацію”. 

Суддя Олександрівського районного суду Ольга Отян задовільнила скаргу судді Сергія Бондаренка та скасувала постанову про закриття кримінального провадження. 

 

Оголошення повного тексту ухвали відбудеться в приміщенні суду 29 березня о 16:00 за адресою вул. Радянська, 21, смт Олександрівка Кіровоградської області. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter