Архієпископ Київського патріархату просить захистити українців в Криму

Дата: 08 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Української православної церкви Київського Патріархату Климент просить міжнародні організації та європейські держави захистити права і свободи людини в Криму.

Як пише Центр журналістських розслідувань, у своєму зверненні до ООН, ОБСЄ, держав-гарантів цілісності України, до держав Європейського Союзу Климент зазначив, що за рік не розслідувано факти захоплення церков УПЦ КП в Севастополі і в селі Перевальному, а також спалення дачного будинку керуючого єпархією в селі Мраморне Сімферопольського району. Протягом шести місяців 2014 року були закриті парафії в приміщеннях, наданих українськими бізнесменами в містах Саки, Красноперекопськ, Керч – це сталося через загрозу втрати бізнесу за підтримку віруючих.

За його словами, в черговий раз місцева кримська влада організувала рейдерське захоплення частини приміщень, що належать Кримській єпархії, провівши 29 травня аукціон з оренди приміщення. Він був проведений “міністерством майнових і земельних відносин РК” без повідомлення орендарів.

У зв’язку з цим владика Климент просить зробити все можливе для допомоги українцям у Криму, захистити національні та релігійні права, не допустити силового витіснення українців з рідної землі і їх асиміляції.

Він також вважає неприпустимим переслідування активістів руху “Євромайдан-Крим”; закриття класів з українською мовою навчання; знищення української школи-гімназії в Сімферополі і інших семи україномовних шкіл; знищення україномовних видань, газети “Кримська Світлиця”, приміщення якої забрали місцеві влади; зменшення кількості теле- і радіопрограм українською мовою; перейменування українських установ: будинків, театрів, бібліотек і шкіл; заборона на проведення мирних акцій та зібрань біля пам’ятних для українців місць, зокрема біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Сімферополі до річниці його народження; затримання українців, які одягаються в національний одяг – вишиванки.

Вважаю актуальним і доцільним вже сьогодні вирішити питання на міжнародному рівні про негайне введення міжнародної місії для моніторингу прав людини і дискримінованих етнічних спільнот на кримському півострові. Прошу Вас розглянути на рівні міжнародних переговорів питання забезпечення прав і свобод українців Криму, а також питання функціонування Кримської єпархії УПЦ КП на півострові“, – зазначено у зверненні.

Нагадаємо, Кримська польова місія з прав людини повідомляла, що у лютому була зафіксована спроба передачі землі УПЦ Київського патріархату в Сімферополі Федеральній службі безпеки Росії. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter