Апеляційний суд РФ залишив за ґратами кримчанку Людмилу Колесникову, засуджену за купівлю двох цифрових марок
Третій апеляційний суд загальної юрисдикції РФ залишив у силі вирок стосовно кримчанки Людмили Колесникової, яку окупаційний суд засудив за нібито донати на українську армію: жінку позбавили волі на 17 років за статтею “державна зрада”.
Про це пише “Трибунал. Кримський епізод”.
Людмила Колесникова до арешту. Джерело: соцмережіСправу проти Колесникової, юристки за освітою, порушили за статтею 275 Кримінального кодексу РФ через дві NFT-марки про “російський військовий корабель”, які вона купила два роки тому за 25 євро. З доказів у справі – лише витяг з банківського застосунку Revolut.
Жінку затримали в червні 2024 року, коли та приїхала з Ірландії, де у 2022 році оформила статус “тимчасового захисту” через війну. Вона приїхала до Ялти на похорон матері, прямо на цвинтарі її схопили співробітники ФСБ РФ, згодом підозрювану перевезли до СІЗО-2 Сімферополя.
Про затримання кримчанки офіційно стало відомо у жовтні 2024 року.
У червні 2025-го жінку засудили до 17 років позбавлення волі.
За словами Колесникової, в неї не було захисника в суді, сама вона захищати себе з вʼязниці не могла. Правозахисники вважають цю справу політично вмотивованою й вимагають негайного звільнення політув’язненої.
Вони наголошують, що кримчанку позбавили права на справедливий суд, оскільки її процес пройшов у закритому режимі та з рядом серйозних перешкод для сторони захисту. До того ж в порушення міжнародного гуманітарного права, апеляційну скаргу розглядали на території країни-окупанта, а не в Криму.
“Сочинський суддя Євген Салтиков, який усьому цьому беззаконню потурав, тепер стає співучасником перелічених воєнних злочинів і рано чи пізно відповідатиме за них у міжнародному трибуналі”, — йдеться в повідомленні.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що російські силовики на окупованій Луганщині затримали двох громадян України, яким інкримінують тероризм та фінансування “Азову”.