Апеляційний суд дозволив розповсюджувати книгу про Стуса зі згадками про Медведчука

Дата: 19 Березня 2021
A+ A- Підписатися

Київський апеляційний суд дозволив розповсюджувати книгу журналіста Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса”.

Про це автор книги повідомив на своїй сторінці у фейсбуку. 
 

Книга Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” вийшла друком у травні 2019 року загальним накладом у 35 тисяч примірників. Згодом проросійський депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук попросив суд заборонити книжку, бо та нібито містить “висловлювання, які не відповідають дійсності”. Сам журналіст називав позов тиском на свободу слова.

У жовтні минулого року Дарницький районний суд зобов’язав Кіпіані та видавництво Vivat видалити з книжки інформацію про Медведчука та заборонив розповсюдження надрукованого накладу до усунення порушення немайнових прав політика. Недостовірними суд назвав, зокрема, такі фрази: 

  • “розпинав поета призначений державою адвокат Медведчук” (сторінка 7);
  • “є фактом, що наданого підтриманого держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук” (сторінка 661);
  • “чистка комуністичної системи адвокат Медведчук” (сторінка 663);
  • “Медведчук на суді визнав, що всі злочини, нібито вчинені його підзахисним, заслуговують на покарання” (сторінка 664);
  • “він фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати” (сторінка 664);
  • “злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще і тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи” (сторінка 664).
Після скандального рішення суду минулого року в нових примірниках книжки надрукували рішення про заборону розповсюдження. Фото: Видавництво “Віват”

Заборона на розповсюдження так і не почала діяти офіційно, адже рішення мало набути чинності після апеляції. Водночас лише поява інформації про рішення суду на користь Медведчука в жовтні минулого року спровокувала читачів викупити весь наклад видання за декілька хвилин. 

“Слава Україні! Ми виграли справу”, – написав Кіпіані після рішення апеляційного суду. 

Суд залишив до виконання лише одну вимогу політика, а саме заборону фрази про надання Медведчука службою держбезпеки Радянського Союзу і "...чи була можливість у Стуса обрати "менше зло". Є фактом, що наданого підтриманого держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук”..

Нагадаємо, що Медведчук активно намагається приховати свою роль у справі Василя Стуса, якого радянська влада відправила на п’ять років до в’язниці за антирадянську діяльність. У серпні 2019 року адвокати політика вимагали видалити з фільму “Заборонений” про життя поета сцену процесу, де фігурував Медведчук.

Через згадку про справу Стуса Медведчук подав до суду й на видання “Букви”. Голові ОПЗЖ не сподобалося формулювання журналістів: “Медведчук під час судового розгляду порушив адвокатську етику, визнавши провину свого підзахисного за нього самого”.

Фотографія обкладинки: Kharkiv Observer

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: