Антикорупційний комітет рекомендував нардепам скасувати е-декларації для громадських активістів

Дата: 05 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Комітет Верховної Ради з питань протидії корупції рекомендував парламенту поставити на розгляд два законопроекти про скасування декларування статків антикорупційними активістами.

Відповідне рішення члени комітету ухвалили під час засідання 4 квітня, повідомляє Громадське.

Мова йшла про законопроекти 8209-1, автором якого виступив спікер ВРУ Андрій Парубій і голови парламентських фракцій, і 8209 авторства лідерки “Батьківщини” Юлії Тимошенко, депутата від БПП Сергія Лещенка та інших.

У комітеті рекомендували ухвалити ці законопроекти за основу.

Нагадаємо, 3 квітня у парламенті вкотре провалили голосування за законопроекти, які передбачають скасування чи відтермінування процедури декларування статків антикорупційними активістами.

У липні 2017 року цю ініціативу запровадив президент України Петро Порошенко. Внесені ним законопроекти передбачали посилення звітності неприбуткових організацій, зокрема за освоєння міжнародної грошової допомоги, та відповідальності за помилки у таких звітах.

Низка громадських організацій, зокрема правозахисних, назвала норми цих законопроектів дискримінаційними.

16 березня 2018 року Венеціанська комісія спільно з БДІПЛ/ОБСЄ розкритикували ініціативу е-декларування для ГО і відзначили “надзвичайну важливість, щоб вимоги електронної декларації для антикорупційних активістів були скасовані до 1 квітня 2018 року”.

28 березня комісар ЄС Йоганнес Ган закликав Верховну Раду України повернутися до питання подання електронних декларацій громадськими активістами і якнайшвидше зняти це зобов’язання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter