Антикорупційне бюро скаржиться на саботаж з боку Генпрокуратури

Дата: 04 Березня 2016
A+ A- Підписатися

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) вимагало від Генпрокуратури надати матеріали щодо низки справ, однак так і не отримало відповіді.

Про це заявив глава Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, передає DT.UA.

“Ми витребували у Генпрокуратури близько десяти справ. Зокрема, щодо заступника глави СБУ Рівненської області, який був затриманий за фактом дачі хабара, пов’язаного зі справою про незаконний видобуток бурштину. Я виніс всі ці рішення, згідно з процедурою узгодив їх з антикорупційним прокурором, але вони не виконуються”, – розповів Ситник.

Також, за його словами, у розпорядженні ГПУ є масив даних щодо депутата від “Народного фронту” Миколи Мартиненка, яких не вистачає НАБУ для проведення розслідування. Разом з тим, аналітики бюро одночасно з Генпрокуратурою займаються справою “рюкзаків Авакова”.

“Зараз ми готуємо матеріали на витребування і цієї справи у Генпрокуратури. Однак з іншими органами у нас дійсно немає таких проблем. Наприклад, ми порушили справу за Кіотським протоколом, знаючи, що розслідування ведуть поліція і фіскальна служба. За нашим запитом всі матеріали були оперативно передані і ми змогли об’єднати справи в одне провадження. В результаті НАБУ практично завершило розслідування. На жаль, Генпрокуратура нас продовжує ігнорувати”, – додав Ситник. 

Голова НАБУ також зазначив, що звернення писали не один раз, проте ніяких офіційних відповідей не отримали.

“Ще трохи почекаємо і будемо звертатися по допомогу до парламенту. Для того, щоб створити такий механізм”, – сказав він.

Водночас Ситник наголосив, що незважаючи на прийняту норму закону, згідно з якою всі справи, які були відкриті до початку діяльності НАБУ, залишаються у Генпрокуратури, у бюро є повноваження у випадку необхідності витребувати їх.

Нагадаємо, Генпрокурор Віктор Шокін неодноразово ставав об’єктом критики з боку ЗМІ та активістів через повільне реформування прокуратури та практичну відсутність відчутних результатів у розслідування злочинів під час протестів на Майдані, корупційних справ, а також справ щодо осіб у санкційному списку ЄС.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: