Amnesty International визнала арештованих у Росії опозиціонерів в’язнями сумління

Дата: 27 Липня 2019
A+ A- Підписатися
Правозахисна громадська організація Amnesty International вимагає від російської влади припинити переслідування опозиційних кандидатів, які балотуються на посади депутатів Московської міської думи. 
 
Про це йдеться в повідомленні пресслужби організації, поширеному після адміністративного арешту опозиційного лідера Олексія Навального та ще чотирьох кандидатів.
 
“Цю відкриту та безсоромну спробу російської влади залякати опозицію перед вересневими муніципальними виборами має бути припинено негайно. Заарештовані Олексій Навальний та чотири інших активісти є в’язнями сумління. Влада має негайно та без жодних умов звільнити їх, адже закликати громадян відвідувати мирне політичне зібрання – це не злочин, і за нього не має бути покарання”, – заявив дослідник “Amnesty International Росія” Олег Козловський.
 
Аналітик констатує, що адміністративні арешти не єдиний інструмент в арсеналі влади. Багатьом опозиційним активістам і кандидатам почали інкримінувати порушення Кримінального кодексу.
 
Представники Слідчого комітету обшукали помешкання кількох кандидатів, які забажали балотуватися до міської думи, і викликали їх на допити. 
 
“Влада надсилає чіткий меседж, аби змусити політиків замовкнутиОбурює, коли вона чинить перешкоди для того, щоб голоси опозиціонерів не було почуто. Свобода вираження та мирні зібрання передбачені в міжнародному законодавстві у сфері прав людини і мають захищатися в усьому світі”, – нагадує представник “Amnesty International Росія”.
 
Нагадаємо, 24 липня російського опозиційного лідера Олексія Навального ув’язнили на 30 діб адміністративного арешту за те, що він закликав громадян приєднатися до мітингу 27 липня. Опозиція протестує проти рішення посадовців заборонити опозиційним кандидатам балотуватися до Москміськдуми.
 
Виборчі комісії забракували частину підписів, які зібрали Любов Соболь, Іван Жданов, Дмитро Гудков та Ілля Яшин. Відомства заявляли, що багато з них належать вигаданим або померлим людям. Опозиціонери наполягають, що їм відмовили в реєстрації незаконно, а великий відсоток браку в підписах пояснюють тим, що перевіряльники могли навмисно вводити дані підписантів з помилками.
 
 
Чотирьом іншим активістам присудили від восьми до 30 діб адмінарешту з тієї самої причини або через участь в акціях протесту.
 
Того ж дня силовики обшукали помешкання опозиційних кандидатів Дмитра Гудкова та Івана Жданова. Інших шість кандидатів викликали на допит. Політикам погрожували кримінальними справами за мітинг під Московською виборчою комісією 14 липня, інкримінуючи “порушення виборчих прав і втручання в роботу виборчих комісій із застосуванням насильства”.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: