Amnesty International вимагає розслідувати надмірне використання сили проти демонстрантів під парламентом

Дата: 06 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Будь-яке застосування сили щодо мирних демонстрантів і журналістів, а також непропорційне застосування сили проти озброєних демонстрантів неприпустиме.

З такою заявою у відповідь на розгін наметового містечка під Верховною Радою 3 березня виступив правозахисний рух Amnesty International.

Фото: Reuters

Автори заяви наголошують, що в разі необхідності застосування сили, співробітники правоохоронних органів повинні діяти у чіткій відповідності до закону та міжнародних зобов’язань України в сфері прав людини.

“Зокрема, не застосовувати силу довільно та невибірково, та загалом обмежити застосування сили до необхідного мінімуму. Закон України забороняє працівникам поліції завдавати удари кийками по голові, шиї, ключичній ділянці, статевих органах, попереку (куприку) і у живіт”, − пояснюють в Amnesty International.

Представники руху також виступили з вимогою провести швидке, ефективне та неупереджене розслідування подій 3 березня, яке б дозволило проаналізувати пропорційність використання сили щодо озброєних демонстрантів та розслідувати повідомлення про надмірне, невибіркове та довільне використання сили проти мирних демонстрантів та журналістів працівниками Національної поліції та Національної гвардії.

“Закликаємо керівництво держави негайно відреагувати на ситуацію”, − зазначається в заяві.

Нагадаємо, 3 березня під Верховною Радою відбулися сутички між мітингувальниками та поліцією. Згідно з рішенням суду, правоохоронці мали проводити у наметовому містечку слідчі дії, однак протестувальники почали чинити опір. Через зіткнення під Радою постраждали 11 активістів та 7 поліцейських. Поліція затримала 111 осіб, до вечора усіх затриманих відпустили.

Крім того стало відомо, що під час розгону наметового містечка поліцейські застосували проти Сергія Нужненка з Радіо Свобода та Влада Красинського з видання “Інсайдер” газовий балончик та силою виштовхували з периметру. Богдану Кутєпову з “Громадського” попри наявність жилету з написом “Преса” один з правоохоронців, що був без розпізнавальних знаків, наніс удар по нозі та перешкоджав здійснювати зйомку.

Інститут масової інформації назвав неприпустимою ситуацію з нападом на журналістів і виступив з вимогою негайно розслідувати і притягнути до відповідальності всіх винних осіб.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: