Amnesty International критикує рішення Байдена передати Україні протипіхотні міни, але претензій щодо використання їх для захисту не має

Дата: 22 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International висловила різку критику рішення адміністрації президента США Джо Байдена передати Україні протипіхотні міни. Організація вважає цей крок необачним і закликає уряд США переглянути своє рішення.

Відповідну заяву вона оприлюднила на своєму сайті.

Фото: ArmyInform

Так, Amnesty International наголосила, що протипіхотні міни є невибірковою зброєю, яка спричиняє тривалі страждання цивільного населення, зокрема каліцтва та смерті мирних жителів навіть після завершення конфліктів. За словами організації, така зброя не повинна використовуватися жодною країною. Крім того, правозахисники підкреслили, що навіть у відповідь на російську агресію застосування мін не є прийнятним способом забезпечення безпеки для цивільних.

Директор Amnesty International США з адвокації в Європі та Центральній Азії Бен Лінден зазначив, що це рішення є не лише необачним, але й розчаровує. За його словами, це суперечить попередній позиції Байдена, який визнавав небезпеку мін для цивільного населення. Він також назвав рішення шокуючим, оскільки воно може негативно вплинути на історичну спадщину президента.

Тим часом директорка і СЕО українського офісу Amnesty International Вероніка Вельч прокоментувала цю заяву. Вона пояснила, що позиція Amnesty США стосується зобов’язань США щодо дотримання міжнародного гуманітарного права, а не звинувачень на адресу України. За її словами, міжнародне право є безособовим, однак саме на його нормах базується прагнення справедливості.

Вельч підкреслила, що протипіхотні міни несуть довгострокову загрозу, зокрема для дітей, і залишатимуться небезпечними ще багато років після війни. Водночас вона зазначила, що перед обличчям окупації та агресії все, що дозволяє захистити українських цивільних вже зараз, є виправданим. Вона також висловила подяку за таку допомогу Україні.

Нагадаємо, що у серпні 2022 року Amnesty International опублікувала звіт, у якому йдеться про те, що українські війська нібито ставлять під загрозу цивільне населення, створюючи бази та розміщуючи системи озброєння в населених житлових районах, зокрема в школах і лікарнях, відбиваючи російське вторгнення. 

Публікація дослідження викликала неоднозначну реакцію серед українських правозахисників, деякі з яких називали доповідь маніпулятивною. Коментуючи дослідження в українському офісі Amnesty International нагадали, що фіксуванням фактів та підготовками матеріалів займається окрема команда департаменту реагування на кризи Amnesty International.

Генсек Amnesty International Агнесс Калламар відреагувала на критику опублікованої раніше доповіді. Вона вважає, що за хвилею критики публікації стоять російські та українські боти, які бажають війни.

Президент Володимир Зеленський також засудив вибірковість Amnesty International. Він вважає, що організація намагається амністувати державу-терориста й перекласти відповідальність з агресора на жертву.

Британська правозахисна організація Global Rights Compliance детальніше роз’яснила, що не так із висновками Amnesty International.

Згодом Amnesty International перепросила за звіт, у якому вона звинуватила Збройні сили України в порушенні гуманітарного права. Разом з тим в організації заявили, що не відмовляються від висновків, викладених у звіті.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter