“Актриса” та “віцеголовиха”: Ляшко обурив депутаток сексистськими коментарями

Дата: 16 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Перша заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко обурилася сексистськими коментарями лідера Радикальної партії Олега Ляшка.

Олег Ляшко

Як повідомляє “Українська правда”, депутат назвав віце-спікерку “віцеголовихою”. Інцидент стався під час ранкового засідання парламенту, коли члени Радикальної партії перекрикували виступи інших депутатів.

“Це не є пристойним, коли перекрикуються і закрикуються інші виступаючі. Усі депутати рівні”, – підкреслила Геращенко.

У відповідь на це Ляшко попросив не читати мораль його однопартійцям.

“Я просив би “віцеголовиху” не читати нам мораль. Ви закличте депутатів своєї фракції БПП до Ради, щоб працювали, як наші. Ваші депутати не ходять і отримують космічні зарплати. Ви закличте їх, і мораль читайте їм, а не нам”, – заявив він.

Геращенко на коментар депутата відповіла проханням не принижувати український парламент, а також звернулася до депутаток з вимогою написати звернення про недопустимість сексистських висловів Ляшка.

Ірина Геращенко

“Ляшко сьогодні упродовж тільки години присутніх жінок-депутаток назвав “віцеголовиха”, “актриса” і іншими принизливими абсолютно речами. Це сексизм. Це сексизм, який ви собі не дозволяєте до ваших колег. Я вам не “віцеголовиха”. Я перший заступник голови ВР”, – підкреслила вона.

На думку експертки з питань недискримінації Центру інформації про права людини Ірини Виртосу, поведінка Ляшка, як депутата, котрий представляє певну частину українського суспільства, є неприпустимою.

“Ляшко своїм зверненням “віцеголовиха” показав дві дражливі речі: перше – що не поважає жінок у політиці і не вважає їх гідними приймати політичні та управлінські рішення, друге – що применшує роль жінок через неправильно вжитий фемінітив”, – пояснила вона.

Виртосу звернула увагу на те, що віце-спікерка Геращенко сама не вживає фемінітивів. Однак, якщо питання їх використання кожен вирішує сам для себе, то зневажливе ставлення є неприйнятним.

“І хоч уся ця “дискусія” виглядає назагал смішною, але це істеричний сміх крізь сльози”, – резюмувала вона.

Нагадаємо, Олег Ляшко назвав 8 березня “прекрасним жіночим святом”, на честь якого в Києві він роздавав жінкам троянди: “Роздали тисячу троянд, а хотілося б мільйони, щоб кожна українська жінка отримала по квітці. Наші жінки повинні бути гарні, щасливі та кохані. А 8 березня хочуть відмінити тільки імпотенти, які жлобляться жінці квітку подарити. Ми це свято не дамо скасувати!”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter