Активісти запустили сервіс мандрівок-сюрпризів для людей на візках

Дата: 22 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

Організатори секретних подорожей “Secret Ticket” та громадська ініціатива “Доступно.UA” запустили сервіс мандрівок-сюрпризів для людей, які пересуваються на візках.

Про це розказала співзасновниця “Secret Ticket” Тетяна Косянчук  під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

“Глобальна мета цього проекту – надихати людей подорожувати і розказувати іншим, що у нас є люди з інвалідністю, і що вони можуть так само насолоджуватись життям”, – розповіла Косянчук.

Співзасновник “Доступно.UA”, спортсмен та мандрівник Дмитро Щебетюк розказав, що для перших подорожей обрали Вінницю як одне з найдоступніших міст України.

“Далі будемо розвивати й інші маршрути та міста. Головний критерій – можливість дістатися та поселитися у місті. Якщо є проблеми з доступністю у пересуванні самим містом, це все можна компенсувати допомогою волонтерів. Головне – не боятися вийти за поріг”, – переконаний Щебетюк.

За його словами, проект має показати можливість активного життя для людей з інвалідністю. Тоді суспільство сприйматиме цих людей на рівні, без жалості і героїзації.

Першою учасницею проекту стала Юлія Миронюк – вона нещодавно повернулася із “секретної” подорожі у Вінницю. 

До Вінниці Юля вирушила разом із братом та командою волонтерів від “Secret Ticket” та “Доступно.UA”. Про місце призначення дівчина дізналася, як і передбачає подорож-сюрприз, безпосередньо перед відправленням. До міста дісталися поїздом “Інтерсіті”, обладнаним пандусом. Поселилися у готелі, що має спеціальний номер для людей з інвалідністю. Разом із квитками у “секретному” конверті на Юлю чекала мапа міста з порадами, куди піти та що подивитися, з урахуванням доступності цих місць для людини на візку.

“Враження Юлі від подорожі дуже позитивні. Це було абсолютно нове місто для неї, нова подорож, нові враження, нові люди”, – розповіла пані Косянчук.

Доступні секретні подорожі розраховані на два дні та одну ніч в одному з міст України. Вони включають квитки на двох на поїзд, обладнаний спеціальними місцями, номер у готелі, комфортний для людей з інвалідністю, та мапу з цікавими та доступними локаціями міста. У кожному місті пару за потреби супроводжуватимуть волонтери.

Подорожі не є повністю безкоштовними. Більшу частину вартості секретної подорожі компенсують організатори; сума, яку мають заплатити подорожуючі – від 200 до 500 гривень.

“Цим ми хочемо мотивувати і показувати, що для того, щоб щось отримати, необхідно теж працювати і щось віддавати суспільству”, – підкреслив Дмитро Щебетюк.

Повна вартість мандрівки на вихідні у інше місто – майже  2 тисячі гривень.

“Ми розуміємо, що не для всіх це доступно. Але це – наша соціальна відповідальність, тому будемо шукати спонсорів, готових підтримати нашу ідею та принаймні частково компенсувати вартість подорожей”, – додала Косянчук.

Активісти сподіваються, що цей спільний проект не лише заохотить людей на візках мандрувати, але й спонукатиме міську владу та бізнес робити міста більш доступними та комфортними для людей з обмеженими можливостями. Поки що самостійна мандрівка по місту – завжди пригода, а замовити спеціальний квиток у вагоні, пристосованому для людей на візках, і за пільговою вартістю можна лише особисто, у спеціальній касі залізничного вокзалу.

“В “Укрзалізниці” на наш запит відповіли, що зараз розробляють програмне забезпечення, яке мають поєднати з базою даних Мінсоцполітики, щоб люди з інвалідністю могли купувати квитки через Інтернет. Але, на жаль, поки невідомо, коли це програмне забезпечення буде введене в дію”, – зазначила Тетяна Косянчук.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: