Активісти запустили сайт для російських політичних іммігрантів в Україні

Дата: 01 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Активісти запустили сайт EmigRussia.org, де будуть публікувати інформацію для російських політичних іммігрантів в Україні.

Інформаційний ресурс створили активісти Фонду “Вільна Росія”, які у свій час також емігрували з політичних мотивів.

dsc_1562

Фото: uacrisis.org

“Ми тут для того, щоб допомагати людям, які боролися за свободу і поплатилися за це. Або ж за своїми цінностями не згодні з тим, що сьогодні відбувається у Росії… Ми хочемо стати сервісом, який буде поєднувати російських біженців з людьми, які зможуть їм допомогти тут, в Україні” – розповів Григорій Фролов, директор з розвитку Фонду “Вільна Росія” під час презентації порталу в Українському кризовому медіа-центрі.

За його словами, багато росіян, насамперед інтелігенція, зараз розглядають можливість жити в Україні.

“Це люди, які не можуть жити в умовах несвободи“, – підкреслив він.

“Найважливіша частина сайту – це інструкції про те, куди йти, які документи збирати і як легалізовувати своє перебування в Україні”, – розповіла Юлія Архипова, координаторка Фонду “Вільна Росія” в Україні, керівниця проекту “EmigRussia”.

На сайті розміщені також історії-кейси людей, які вже пройшли певну процедуру, а також поради про те, як знайти житло, отримати медичну допомогу, вступити до навчального закладу. Користувачі порталу зможуть ставити запитання через форму зворотнього зв’язку або надсилати їх електронною поштою.

Активісти вже налагодили співпрацю з українськими правозахисниками – “Центром соціальної дії”, “Без кордонів” та “Центром інформації про права людини”. Також почали діалог із Державною міграційною службою України. Зараз ідуть переговори про співпрацю із міжнародними організаціями, що займаються питаннями біженців.

Український правозахисник Максим Буткевич, координатор проектів Центру “Соціальна Дія”, наголосив на необхідності спростити процедуру отримання статусу політичного біженця і проводити більш прихильну політику щодо політичних біженців.

“Є численні випадки, коли у людей, згідно із українським законодавством, є чіткі підстави просити про політичний притулок, але їм відмовляють”, – наголосив він.

Автори порталу наголосили, що “EmigRussia” має на меті не лише надавати людям необхідну інформацію, але й допомагати росіянам-емігрантам підтримувати контакт між собою.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: