Активісти закликали депутатів покращити доступ до інформації

Дата: 01 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Законопроект залишає посадовцям менше відмовок для ненадання інформації на запит.

Як повідомляє Інститут Масової Інформації, низка громадських організацій у своєму зверненні закликала депутатів Верховної Ради проголосувати за законопроект №2913 “Про внесення змін до деяких законів України у сфері доступу до публічної інформації щодо вдосконалення їх окремих положень”, що був розроблений за участю представників органів влади, українських та міжнародних експертів на виконання Угоди між Україною та ЄС.

Автори звернення зазначили, що відсутній дієвий механізм контролю за виконанням закону “Про доступ до публічної інформації”, тому більшість його прогресивних принципів досі не виконуються. 

Підкреслюється, що запропонований законопроект суттєво розширює повноваження Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини як наглядового органу за дотриманням закону “Про доступ до публічної інформації”. Також законопроект усуває неточності термінології і залишає посадовцям менше відмовок для ненадання інформації громадянам на інформаційний запит або надання її не по суті. Автори звернення зауважують, що законопроект потрібен не лише журналістам та активним громадянам – він також допоможе і народним депутатам отримувати інформацію від органів влади та місцевого самоврядування.

Також автори звернення закликають Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності невідкладно розглянути законопроект №2043а “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення державного контролю за дотриманням права на доступ до публічної інформації, захист персональних даних та звернення громадян”, що збільшує можливості Уповноваженого з прав людини для захисту права громадян на отримання інформації, та якнайшвидше винести його на розгляд до сесійної зали.

Ухвалення цих законопроектів створить в Україні реальні передумови для повноцінної реалізації права знати, сприятиме відкритості влади та підвищенню довіри громадськості до своїх представників”, – зазначено у зверненні.

Звернення підписали Інститут медіа права, Центр UA, Проект “Доступ до правди”, Інститут розвитку регіональної преси, Інститут Масової Інформації, Центр політичних студій та аналітики та Телекритика.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter