Активісти виступили проти закону про “інформаційне сприяння тероризму”

Дата: 15 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Громадські організації закликають не ухвалювати законопроект, що обмежує поширення інформації про АТО без дозволу оперативного штабу.

Як зазначено на сайті Інституту масової інформації, у своїй заяві рух “Стоп Цензурі!” та громадські організації закликають депутатів Верховної Ради Івана Вінника (Блок Петра Порошенка), Дмитра Тимчука (Народний фронт) та Вадима Кривенка (Народний фронт) відкликати законопроект №2050а “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення інформаційного режиму проведення антитерористичної операції”.

Підкреслюється, що цей документ дублює норми, які вже закріплено в Законі України “Про державну таємницю”, та норми Кримінального Кодексу про відповідальність за публічні заклики до тероризму, насильницького повалення влади, пропаганду війни. Також у тексті документу використовуються такі загальні поняття, як “ідеологія тероризму”, які не мають чіткого юридичного визначення.

Це створює широке поле для маніпуляцій та зловживань з боку органів влади та створює загрозу журналістам та громадським активістам, які розслідують корупційні випадки в органах влади, відповідальних за забезпечення потреб армії тощо“, – зазначено у заяві.

Також “Стоп цензурі!” закликає парламентський Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики дати належну оцінку цього законопроекту.

Заяву підписали рух “Стоп цензурі!”, ГО “Інститут масової інформації”, ГО “Інститут Медіа Права”, ГО “Донецький інститут інформації”, ГО “Громадське телебачення Донбасу”, ГО “Спільно” та ГО “Центр UA”.

Нагадаємо, законопроект передбачає заборону незаконного поширення інформації про проведення АТО без дозволу оперативного штабу, також запропоновано встановити таке правопорушення як “Інформаційне сприяння тероризму”, заборонити поширення в будь-який спосіб ідеології тероризму та інформації, яка має на меті пропаганду або виправдання терроризму. Також наведено довгий список відомостей, які забороняється поширювати без  дозволу оперативного штабу у разі, коли вони не відносяться до інформації з обмеженим доступом.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: