Активісти пропонують окремо розслідувати злочини на ґрунті ненависті

Дата: 18 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Активісти пропонують МВС створити підрозділ, що розслідуватиме напади за ознаками сексуальної орієнтації, віросповідання, антисемітські заклики тощо.

Як повідомляє ВБО “Точка опори”, організація висунула пропозицію МВС України створити окремий підрозділ в структурі Національної поліції, який буде розслідувати злочини на ґрунті ненависті щодо меншин та різних вразливих груп (ромів, ЛГБТ-спільноти, іноземців, людей з темним кольором шкіри та інших), напади за ознаками сексуальної орієнтації, віросповідання, антисемітські заклики тощо.

Така пропозиція пов’язана з тим, що міліції складно розслідувати злочини на ґрунті ненависті.

Зокрема, не було порушено жодної кримінальної справи за ст. 161 КК України, а всі злочини на ґрунті ненависті кваліфікувались та розслідувались як хуліганство. Жодної кримінальної справи щодо злочинів на ґрунті ненависті так і не було доведено до суду, а порушники не понесли кримінальної відповідальності“, – зазначають активісти.

Голова ВБО “Точка опори” Богдан Глоба у коментарі Центру інформації про права людини зазначив: “Не думаю, що потрібна спеціальна процедура відбору фахівців в такий відділ. Впевнений, що достатньо конкурсного відбору та атестації знань кандидата чи кандидатки. В той же час необхідно буде залучати представників уразливих спільнот до співпраці з таким структурним підрозділом, можливо, навіть варто стимулювати представників таких спільнот працювати в такому підрозділі, що значно підвищить мотивацію розслідування таких злочинів“.

За його словами, одна модель, яка працює в США, передбачає існування окремого підрозділу національної поліції, який розслідує злочини на ґрунті ненависті і має переважні повноваження над звичайним слідчим. Коли трапляється такий вид злочину, поліцейські передають справу у цей підрозділ, і він розслідує далі. 

За іншою моделлю, говорить Богдан Глоба, в офісі національної поліції передбачено спеціальний структурний підрозділ, який вчить поліцейських розслідувати злочини на ґрунті ненависті, а працівники цього відділу супроводжують слідчих та консультують їх під час розслідування.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter