“Активісти потребують захисту від правоохоронних органів”: Верховна Рада затвердила звіт ТСК

Дата: 11 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Верховна Рада сьогодні затвердила звіт тимчасової слідчої комісії щодо розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

За нього з другої спроби проголосували 227 депутатів, повідомляє кореспондентка Центру прав людини ZMINA.

Звіт, проєкт якого займає 40 сторінок, розглядали в скороченому режимі, а ще спікеру Андрію Парубію довелося повторно повертати його на голосування, оскільки з першого разу забракло голосів.

Щоб звернути увагу на свою коротку доповідь, голова ТСК Борислав Береза кричав до депутатів:

“Вам, напевно, не всім дуже цікаво, але це питання вбитої Катерини Гандзюк! Питання нападів на громадських активістів! Це ті люди, які привели вас у парламент! Трохи поваги до них!”

За результатами піврічної роботи комісії Береза дійшов висновку, що “громадські активісти потребують захисту від правоохоронних органів та депутатів”.

“Особисто я вважаю, що робота правоохоронної системи щодо розслідувань нападів на активістів є незадовільною. Громадські активісти, які домагаються успіху в боротьбі з корупцією та злочинністю, є незахищеними”, – заявив з трибуни Береза.

Він перелічив ключові справи, контроль за розслідуваннями яких проводила ТСК.

Так, Береза акцентував, що досі не встановлено замовників убивства Катерини Гандзюк у Херсоні та Віталія Олешка в Бердянську.

Слідство досі не назвало осіб, які замовили напад на одеситів Віталія Устименка та Олега Михайлика.

Щодо трьох нападів на одеського активіста Сергія Стерненка, то повідомлено підозру лише одному виконавцю, ні організаторів, ні замовників слідство не встановило.

“Комісія визнає, що напади в Одесі мають систематичний характер. Також комісією встановлено, що місцева влада в Одесі залучає комунальну структуру “Муніципальна варта” для залякування громадських активістів та підтримки діяльності місцевої ради, зокрема протиправними силовими методами. Аналогічні факти мають місце в інших містах”, – додав голова ТСК.

Береза також згадав справу нападу на київську активістку Валентину Макарову, де досі не оголошено підозри особі, на яку вказує потерпіла. А самій активістці продовжують погрожувати. Тож стан розслідування комісії в цій справі теж визнано незадовільним.

Наголосив голова ТСК і на кількаразовому закритті справи щодо нападу на харківського активіста Євгена Лісічкіна.

Окремо Береза згадав Києво-Святошинський райвідділ поліції саме за “неодноразове необґрунтоване закриття кримінальних проваджень щодо нападів на активістів”.

Також було згадано про порушення строків досудового розслідування в п’яти кримінальних провадженнях, які контролювала ТСК. 

“У комісії наявна інформація щодо ініціювання службових розслідувань у  зв’язку з бездіяльністю правоохоронних органів під час проведення досудових розслідувань у чотирьох кримінальних провадженнях. Наразі комісії невідомі результати цих розслідувань, бо їх не надали комісії та уникають будь-яких можливих варіантів надати цю інформацію”, – акцентував Береза.

Через загострення ситуації щодо нападів на громадських активістів ТСК вважає, що потрібно повторно звернути увагу Кабміну, Генпрокуратури, Нацполіції, СБУ на “необхідність проведення повного та всебічного розслідування.

З повним текстом звіту можна ознайомитися на сайті Верховної Ради.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: