Міліція не подбала про безпеку після Маршу рівності – ОЗОН

Дата: 23 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Під час проведення Маршу рівності дії міліції та київської влади мали недоліки, що зробили можливим вчинення правопорушень.

6 червня група громадського спостереження “ОЗОН” проводила моніторинг Маршу рівності, який виявив порушення із сторони міліції та злочинні діяння зі сторони агресивно налаштованих молодиків, які вчинили напад на учасників мирного зібрання.

Як зазначила Валерія Рибак, координатор групи громадського спостереження “ОЗОН”, викладаючи майбутнім патрульним поліцейським Києва, вона з’ясувала, що студенти не знали, що ЛГБТ – це абревіатура від “лесбійки, геї, бісексуали, трансгендери”, і досить умовно уявляли, що таке права людини, зокрема мирні зібрання. Така ситуація, за словами активістки, спостерігається і загалом у суспільстві. 

Зараз відбувається розслідування правопорушень, вчинених під час та після проведення Маршу рівності.

Напади, які були під час маршу, не можуть бути кваліфіковані лише за статтею 296 КК України, а саме “хуліганство”, тому що це не просто напад на вулиці із метою забрати мобільний телефон, ці напади мали чітко визначений характер, вони були направлені проти конкретної частини людей, які є учасниками Маршу або відкрито виражають солідарність з ними“, – наголошує адвокат потерпілих Ксенія Проконова.

Серед недоліків у діях влади, що зробили можливим вчинення злочинів, активісти “ОЗОН” називають те, що Київська міська державна адміністрація повідомила міліцію про проведення акції лише 28 травня, хоча повідомлення про проведення акції організатори подали ще 5 травня. Також КМДА пропонувала провести акцію в іншому місці, перед посольством Росії, що взагалі не відповідало планам організаторів.

Міліція не розробила вчасно плану безпеки учасників та не повідомила, яким чином безпечно можна залишити місце проведення акції після завершення. Також не всі правоохоронці були належним чином ідентифіковані, через що виникали труднощі при необхідності звернутися до них за допомогою. Окрім цього, правоохоронці, за спостереженнями активістів “ОЗОН”, не забезпечили належну охорону місць, де на територію проведення маршу потрапляли агресивні молоді люди.

Нагадаємо, у Києві 6 червня відбувся Марш рівності, за допомогою якого активісти прагнули привернути увагу до порушення прав ЛБГТ-спільноти.

Під час проведення маршу на Оболонській набережній на учасників напали агресивні молоді люди, які кидали петарди та димові шашки. В результаті постраждали щонайменше десять учасників та п’ять міліціонерів, один правоохоронець опинився у лікарні у важкому стані.

Міліція швидко відокремила нападників від активістів, однак нападники почали відстежувати учасників маршу після його завершення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: