Активіст Сольдаду Ковалісіді виграв суд проти міграційної служби, яка відмовила йому в притулку

Дата: 23 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Київський апеляційний адміністративний суд 21 листопада задовольнив позов трансґендерного активіста Сольдаду Ковалісіді, який оскаржував відмову Державної міграційної служби України.

Про це Центру інформації про права людини повідомив сам Сольдаду Ковалісіді.

На початку 2017 року Сольдаду Ковалісіді звернувся з проханням надати йому статус біженця, оскільки на батьківщині існує загроза його життю та здоров’ю. Після трьох місяців інтерв’ю ДМСУ відмовила йому в наданні захисту, мотивувавши тим, що йому в Росії нічого не загрожує.

У 2018 році активіст подав скаргу на це рішення до Окружного адміністративного суду міста Києва, але 18 липня суд відмовив у задоволенні позову Сольдаду. На це рішення активіст подав апеляцію до Київського апеляційного адміністративного суду.

За словами Сольдаду, під час засідання 21 листопада представниця ДМСУ Ірина Молодницька знову повторювала, що йому нічого в РФ не загрожує, а також те, що в нього немає речових доказів про допити ФСБ.

“На ці аргументи судді запитали, чи відправляла ДМСУ запит про допити до ФСБ? Вона відповіла “ні”. Сказала, що це повинен був зробити я. Суддя запитав, чи, на її думку, дала б ФСБ мені відповідь і довідку про допити і тиск. Вона відповіла: “Напевно, ні”, – розповідає Сольдаду.

Він додав, що під час дебатів співробітниця ДМСУ погрожувала, що навіть у разі виграного суду йому все одно відмовлять у ДМСУ.

Як відомо, у 2016 році Сольдаду покинув Російську Федерацію після погроз убивством. У Росії він був одним з небагатьох відкритих трансґендерних активістів. Він працював там у правозахисній організації “Сибальт” та заснував організацію підтримки трансґендерних людей “Лаверна”.

Сольдаду заявляв, що, незважаючи на перепони з боку міграційній служби, він буде продовжувати боротьбу доти, доки не отримає статус біженця, який передбачений законодавством. Не планує залишати Україну, а, навпаки, активно вивчає українську мову і вдячний потужній підтримці з боку українського громадянського суспільства.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: