Агентство ООН у справах палестинських біженців звільнило своїх співробітників, які могли бути причетними до атаки ХАМАСу на Ізраїль

Дата: 11 Лютого 2024
A+ A- Підписатися
Усіх співробітників агентства ООН для допомоги палестинським біженцям (UNRWA), які могли бути причетними до нападу ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня 2023 року, звільнили одразу після появи відповідних звинувачень.
 
Про це заявив глава агентства Філіпе Лазаріні в інтерв’ю японському виданню NHK.
 
Джерело: Assessoria

“Агентство серйозно ставиться до звинувачень Ізраїлю в причетності деяких його співробітників до нападів ХАМАСу 7 жовтня, і поки триває незалежне розслідування, вжило швидких заходів та звільнило підозрюваних ще до оприлюднення його результатів”, – заявив Лазаріні.

За його словами, йдеться про десятьох із 12 підозрюваних чиновників, ще двоє померли.

Лазаріні також зазначив, що рішення більш ніж десяти країн, включаючи Японію, призупинити фінансування UNRWA можуть вплинути на його здатність реагувати на нагальні потреби, оскільки наявних у розпорядженні агентства коштів вистачить лише до кінця лютого.

Тому він сподівається, що невдовзі після оприлюднення результатів розслідування країни-донори відновлять надання коштів агентству.

Лазаріні також висловив серйозну стурбованість підготовкою ізраїльських військових до наземного наступу на найпівденніше місто Сектора Гази Рафах, де перебувають близько мільйона людей.

За його словами, наступ серед такого людського моря призведе до трагедії, бо людям у Газі не буде куди подітись у разі бойових дій.

“На жаль, ми вже не говоримо про припинення вогню, а говоримо про розширення і продовження цієї військової операції”, – сказав очільник UNRWA.

Він додав, що сьогодні умови життя в Рафаху надзвичайно важкі, але можуть іще більше ускладнитися через спалах захворювань і дефіцит продовольства.

Нагадаємо, наприкінці січня в ООН пообіцяли покарати своїх співробітників, які можуть бути причетними до нападу ХАМАСу на Ізраїль. 

Раніше ZMINA повідомляла, що США, Велика Британія, Австралія, Канада, Італія, Нідерланди та Фінляндія та Швейцарія призупинили фінансування Агентства ООН у справах палестинських біженців (UNRWA) після появи звинувачень у причетності його співробітників до атаки ХАМАСу на Ізраїль.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter