Адвокатка родин Небесної сотні пояснила, чому не пішла працювати у нову Генпрокуратуру

Дата: 07 Листопада 2019
A+ A- Підписатися

Адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська відмовилася від посади у Генеральній прокуратурі, адже вважає, що вона буде потрібніша та ефективніша як захисник потерпілих за справами Майдану у суді. 

Пост, де вона пояснює причини своєї відмови працювати у ГПУ, Закревська опублікувала у фейсбуку. 

З приводу пропозиціїї очолити департамент процкерівництва справами Майдану.1. Така пропозиція була.2. Ми дійсно не…

Опубліковано Євгенією Закревською Середа, 6 листопада 2019 р.

Інформація про те, що Закревській пропонували очолити новостворений департамент, який здійснюватиме процесуальне керівництво у справах Майдану, з’явилась напередодні. Про це у інтерв’ю LB.ua розповів очільник ГПУ Руслан Рябошапка. Він також додав, що згоди у цьому питанні сторони не дійшли.

“Це була моя пропозиція. Слідство все одно ми втрачаємо через місяць (з кінця листопада Генпрокуратура не має повноважень вести слідство, усі незавершені справи передають в НАБУ і ДБР — Ред.), а процесуальне керівництво — більш важлива функція”, – говорив він. 

За словами Закревської, вона відмовилась від посади, адже не могла б бути одночасно і адвокаткою, і прокурором.

“Ставимо пріоритет — інтереси справ Майдану. Тобто відкидаємо всі мої інші справи й особисті вподобання. І далі виходимо з цього. Женя Закревська не може бути одночасно і адвокатом — представником потерпілих — і прокурором. І навіть просто керівником прокурорів. Погоджуючись на посаду в прокуратурі, я сильно оголюю фронт захисту потерпілих. І його немає кому перекрити. На жаль. Це особливо сильний удар по справах, які вже в суді”, – написала вона.

Також Закревська додала, що однією з причин її відмови стала «присутність Авакова на посаді міністра МВС» і Активісти неодноразово критикували Авакова за бездіяльність на посаді очільника МВС, зокрема, його звинувачували в провалі реформи поліції та гальмуванні розслідувань нападів на активістів.

«Це не значить, що при міністрі Авакові розслідувати справи Майдану немає сенсу чи неможливо. Це лише значить, що з такою системною протидією я всередині системи неефективна. Я ефективніше можу боротись ззовні. Саме з позиції представника потерпілих», – розповіла адвокатка. 

Нагадаємо, у серпні тодішній генпрокурор Юрій Луценко підписав наказ про ліквідацію в структурі та штатному розписі управління спеціальних розслідувань ГПУ. Керівник управління Сергій Горбатюк заявив, що це руйнує механізм розслідування справ Майдану. Тоді родини Небесної сотні звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням вплинути на ситуацію. 

Згодом Горбатюка, як він запевняє, незаконно звільнили з відомства.

Як відомо, у лютому цього року в п’яту річницю розстрілів на Євромайдані міжнародні партнери та правозахисні організації закликали Україну краще розслідувати справи Майдану. Деякі навіть називали розслідування розстрілів активістів під час Революції гідності “ганьбою українського судочинства”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter