Адвокати отримали докази застосування тортур проти Клиха

Дата: 24 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Адвокати українця Станіслава Клиха отримали медичні документи, які підтверджують, що його катували під час допиту у Владикавказі. 

Про це повідомляють кампанія #LetMyPeopleGo та Українська гельсінська спілка з прав людини.

Завдяки Європейському суду з прав людини в розпорядженні захисту Клиха опинився журнал реєстрації амбулаторних хворих та медичні карти, оформлені на нього у місцях несвободи міст Пятигорська та Грозного цього року (можна переглянути за посиланням).

Зокрема, у виписці з журналу новоприбулого спецконтингенту від листопада 2014 року, яка була надана ЄСПЛ Медико-санітарною частиною №95 Федерального казенного закладу охорони здоров’я Федеральної служби виконання покарань у м. Грозному, є такий запис:

“В області променезап’ясткових суглобів з обох боків є старі рубці неправильної форми зі слів, від наручників. На колінному суглобі є старий рубець округлої форми 2 на 4 см праворуч. На лівому колінному суглобі є старий рубець 3 на 4 см округлої форми з ознаками запалення. Зі слів ці тілесні ушкодження (рубці) отримав 1 рік тому з 25 серпня до 15 вересня 2014 року під час допиту в місті Владикавказ. В області гомілковостопного суглобу є старі рубці близько 0,5 см.”

Цей запис був зроблений після обстеження Клиха у вересні 2015 року, тобто рівно за рік після допитів у Владикавказі.

Окрім того, у виписці з медичної карти Клиха, наданій тим самим закладом, у висновках різних лікарів (фельдшера Рамзанова, старшого інспектора Ісаєвої, хірурга Сулейманова) інформація про сліди від тортур підтверджується. Лікарі констатують наявність рубців в області променезап’ясткових, гомілковостопних та колінних суглобів, деякі – з ознаками запалення, у зв’язку із чим Клих скаржиться на біль. Клих підтверджує, що отримав ці ушкодження під час допиту у Владикавказі.

Водночас, Європейський суд з прав людини відмовив у застосуванні “правила 39” щодо Станіслава Клиха, який утримується наразі в Грозному. У відповіді суду йдеться про те, що немає підстав для проведення невідкладного незалежного медичного огляду Клиха.

“Правило 39” застосовується тоді, коли, на думку суду, життю та здоров’ю ув’язненого загрожує суттєва небезпека.

Раніше захист оприлюднював заяву Клиха про застосування до нього тортур, але медичну документацію адвокату Марині Дубровіній витребувати не вдавалося

Нагадаємо, українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха незаконно утримують в Росії. Їх судять за “участь у Чеченскій війні” та “вбивство російських військових”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: