Адвокати Небесної сотні просять екс-беркутівців свідчити про Майдан

Дата: 04 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Великий обсяг доказів не долучено до справ, тому передача їх до суду в такому стані може призвести до виправдання винних.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

Віталій Титич, член колегії Адвокатської Консультативної групи, яка бере участь в розслідуванні справи Майдану, стурбований меседжем від президента України Петра Порошенка з приводу того, що до другої річниці подій на Майдані справи за різними епізодами мають бути передані до суду.

Він зазначає, що так само, до минулої річниці, до суду було передано справу щодо масового розстрілу активістів Майдану 20 лютого.

“Величезний обсяг фактичного доказового матеріалу у цій справі не був долучений, оброблений і відповідно до процесуальних норм залучений до цього кримінального провадження. І зараз слідство і прокурори вимушені вчиняти непотрібні дії, яких можна було би уникнути, і не витрачати багато часу та ресурсів на те, щоб використати ці матеріали. Все це має негативні наслідки для якості як розслідування, так і, відповідно, судового слідства“, – пояснює Віталій Титич.

Він зауважує, що передача цієї справи була здійснена під впливом керівництва Генпрокуратури, попри те, що слідчі не були з цим згодні.

“Передача справи до суду в такому стані – це вже така заздалегідь продумана і відпрацьована технологія щодо виправдання осіб, винних у скоєнні злочину. Тому що провадження, як правило, передаються неякісні, і стосуються, я підкреслюю, виключно виконавців низової ланки“, – зауважує адвокат.

Якщо ж не буде встановлено, що особа діяла у складі злочинної групи, неможливо буде притягти до відповідальності організаторів чи замовників злочину, навіть якщо рішення у справі загалом буде позитивним.

Також Віталій Титич нагадав, що лише прокурор може приймати рішення щодо готовності матеріалів кримінального провадження до передачі до суду. За це рішення прокурор має нести відповідальність. І будь-яке втручання у процес ухвалення цього рішення є неприпустимим.

“Є величезна кількість людей, що були з того боку – працівники ДАІ, працівники міліції, судді, які, в принципі, готові співпрацювати. Але немає довіри до прокуратури, до правоохоронних органів. Я часто чую: “Я розкрию себе, а далі що? Ніякого захисту я не отримаю, і результату також“, – розповідає Роман Маселко, член Колегії та адвокат “Автомайдану”.

Він звернувся до силовиків, що готові співпрацювати, допомагати слідству і таким чином, можливо, спокутувати свою провину. Адвокати та представники потерпілих готові знайти оптимальні засоби для отримання таких свідчень, які дозволять притягти винних до відповідальності.

Більше про перебіг розслідування читайте тут.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: