Адвокат заявляє про порушення у справі львівського в’язня

Дата: 27 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Бєлгородський обласний суд переніс на середу, 29 квітня, розгляд апеляційної скарги по справі львівського студента Юрія Яценка, якого прокуратура звинувачує у порушенні ч. 1 ст. 222 Кримінального Кодексу РФ (незаконний обіг вибухових речовин). 

Про це повідомляє Євромайдан SOS з посиланням на адвоката львівського студента Пьотра Заїкіна. 

Захисник Юрія Яценка розповів, що головуючий суддя перервав його виступ у дебатах та оголосив, що вважає виступ захисту завершеним. Це сталось по тому, як захист озвучив аргументи про можливу політичну вмотивованість вироку по справі українця. 

“Після того, як мною був заявлений відвід головуючому через перешкоджання ним захиснику в реалізації наданих йому повноважень, що є нічим іншим, як свідченням зацікавленості головуючого судді у певному вирішенні справи, співголовуючий заборонив секретарю судового засідання відображати в протоколі факт заяви відводу. Я, м’яко кажучи, спантеличений”, – розповів Пьотр Заїкін, додавши, що таке ведення процесу прямо суперечить нормам Кримінально-процесуального кодексу РФ.

“Після того, як суддя побачив, що шокований не лише адвокат, а навіть прокурор, у судовому засіданні була оголошена перерва до середи”, – сказав адвокат.

Зазвичай розгляд апеляції не переносять, а попередні справи розглядалися по 5-7 хвилин, зауважив Заїкін.

Нагадаємо, 10 березня російський Свердловський районний суд Бєлгорода засудив 25-річного львівського студента Юрія Яценка до 2 років колонії-поселення за звинуваченням у незаконному зберіганні вибухових речовин, яке правозахисники називають сфабрикованим.

“Юрій Яценко був затриманий на хвилі, коли з українців намагалися зліпити терористів, – говорить правозахисниця Центру громадських свобод Марія Томак. – Почалися ці затримання на початку окупації Криму. Тоді українські трудові мігранти затримувались ФСБ, яка допитувала їх про “Правий сектор”, Майдан і про інші фантазії. У цей час були затримані Сенцов, Кольченко, Афанасьєв і Чирній. Тут очевидний політичний контекст”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: