Абітурієнти з Криму та Донбасу зможуть вступити до українських вишів без ЗНО – МОН

Дата: 27 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Абітурієнти з Криму і непідконтрольної частини Донбасу зможуть вступати до українських вишів або ПТНЗ за спрощеною процедурою – без складання ЗНО.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

Також для вступу їм не треба буде мати при собі паспорт та шкільний атестат. “Вступити за спрощеною процедурою можна буде з 4 червня до 28 вересня через освітні центри “Донбас-Україна” та “Крим-Україна”, – зазначено в повідомленні.

Освітні центри “Донбас-Україна” створюються на базі підконтрольних українській владі ЗВО (заклади вищої освіти) Донеччини та Луганщини та переміщених вишів. Центри “Крим-Україна” діятимуть на базі уповноважених ЗВО у різних регіонах. Для вступу за спрощеною системою абітурієнту потрібно буде приїхати до освітнього центру, подати заяву та заповнити освітню декларацію. Після цього треба буде пройти державну підсумкову атестацію з двох предметів (українська мова та історія України) й скласти вступний іспит з одного предмета, визначеного ЗВО, або ж пройти творчий конкурс.

Також необхідно буде отримати тимчасову довідку в школі, закріпленій за освітнім центром, – її протягом трьох місяців потрібно замінити на документ про освіту державного зразка (атестат).Окрім того, впродовж року можна отримати додаток до нього. Для цього треба пройти річне оцінювання на базі загальноосвітнього навчального закладу, закріпленого за освітнім центром.

“Україна зацікавлена в тому, щоб найбільше випускників шкіл з Криму та тимчасово непідконтрольної території Донбасу навчалися в українських закладах вищої освіти. І ми робимо все можливе, щоб спростити умови для вступу таких абітурієнтів. Однак я одразу хочу підкреслити, що не має бути таких ситуацій, коли дитина навчається й у виші на окупованій території і водночас є студентом денної форми навчання в українському закладі. Це серйозне порушення, яке передбачає відповідальність. І ми усіляко застерігаємо університети, які несуть відповідальність за зарахування дітей на бюджет, не допускати таких ситуацій”, – прокоментував генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Вступати через освітні центри можуть як особи, що не мають українського документу про освіту та сертифікатів ЗНО, так і ті, хто має такий документ та сертифікати ЗНО 2016, 2017 або 2018 року, наголосили у МОН. У середньому процедура вступу триває близько трьох-чотирьох днів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: