Під Вищим адмінсудом активісти покажуть золотий унітаз Януковича (оновлено)

Дата: 08 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Під Вищим адміністративним судом активісти своєю акцією привертатимуть увагу до проблеми третіх термінів для голів судів, зокрема й для голови Апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка. Низка експертів вважають такий термін незаконним. 

Суддя цього суду Сергій Бондаренко переконаний, що рішення про обрання головою суду одну і ту ж саму людину втретє поспіль порушує норми закону “Про судоустрій і статус суддів”.

“З часу першого обіймання цієї посади суддею Володимиром Бабенком існували обмеження щодо заняття адміністративної посади двома строками. Також усі редакції вказаного закону містили норми щодо єдиного статусу судді, сутність якого зводиться до рівності всіх суддів. А таким рішенням збори суддів фактично визначили, що єдиний з усіх суддів апеляційного суду Черкаської області Володимир Бабенко має більше прав, ніж інші судді, а саме – обіймати адміністративну посаду, більш ніж два строки поспіль”, – пише суддя у своїй касаційній скарзі, копією якої володіє Центр інформації про права людини.

Сергій Бондаренко у скарзі посилається на низку порушень, які відбулись під час зборів суддів апеляційного суду та під час розгляду справи у попередніх інстанціях.

“Питання оновлення суддівського корпусу, зокрема переобрання голів суддів – одне з ключових для успішного проведення судової реформи. Нагадаємо, що закон “Про відновлення права на справедливий суд”, прийнятий ще після Євромайдану, був націлений на зменшення строків перебування на посаді голів судів та, відповідно, активну ротацію “суддівських царьків”. Проте, суди витлумачили його на свою користь, що дозволило багатьом одіозним суддям, таким як голова Апеляційного суду Черкаської області втретє поспіль стати головою суду”, – йдеться у повідомленні РПР.

Організатори акції обіцяють показати журналістам, де насправді захований символ влади президента-втікача Віктора Януковича – золотий унітаз.

“Його ховає під своєю мантією голова суду, який був призначений на посаду ще за часів президентства Януковича”, – йдеться у повідомленні РПР.

Учасники акції обіцяють публічно викриють суддю і покажуть цей золотий унітаз.

Акція відбудеться 9 червня о 9:45 біля будівлі Вищого Адміністративного Суду України (вул. Московська, 8). Саме ж судове засідання буде об 11 годині за участі судді Юрія Черпака. Номер справи К/800/44630/15.

Раніше повідомлялось, що суддя Сергій Бонадаренко зазнав систематичного тиску та втручання в його роботу як судді після того, як він відмовився приймати неправомірне судове рішення на вимогу Володимира Бабенка. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: