ПАРЄ закликала Україну невідкладно ратифікувати Римський статут

Дата: 22 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Парламентська асамблея Ради Європи закликає Україну невідкладно ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС).

“Україні також потрібно невідкладно ратифікувати Римський статут, щоб Міжнародний кримінальний суд міг провести ефективне розслідування конкретних випадків порушень норм міжнародного гуманітарного права і тяжких злочинів, вчинених під час війни в Україні”, – йдеться у резолюції.

ПАРЄ також закликала Україну провести “ефективне розслідування та привести до відповідальності всіх злочинців, винних у викрадені та взяття полонених, а також розслідувати випадки вимагання, хабарництва і корупції, пов’язаних із звільненням захоплених осіб”. У резолюції зауважується, що українська влада має вжити низку законодавчих заходів.

Нагадаємо, у 2000 році держава підписала Римський статут Міжнародного кримінального суду, однак досі не ратифікувала цей документ, який дозволить Україні стати повноправним членом суду в Гаазі.

За ініціативи президента України Петра Порошенка, у конституційних змінах в частині правосуддя передбачається відтермінування членства України в Міжнародному кримінальному суді на три роки.

Заступник голови адміністрації президента Олексій Філатов обґрунтував такий крок президента відсутністю практики приєднання країн до суду під час збройного конфлікту та необхідністю захистити українських військових від ризиків та наслідків від такого членства.

Однак українські правозахисники відкидають такий аргумент, пояснюючи, що парламент вже визнав юрисдикцію суду на подальші події в Україні.

За словами президента Європейського комітету із запобігання тортур та негуманного або принизливого ставлення Миколи Гнатовського, не ратифікуючи статут, Україна втрачає низку прав, які випливають із членства в суді. Так, до прикладу, українці не можуть бути суддями, працювати в офісі прокурора тощо.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter