9 з 10 найпопулярніших онлайн-шоу в США просувають праві погляди – Media Matters
Дев’ять з десяти найпопулярніших онлайн-шоу в США просувають праві погляди, а їхня загальна аудиторія перевищує 197 мільйонів підписників. Контент ведучих цих програм часто містить теорії змов, антивакцинаторські заяви та антиукраїнські наративи.
Про це пише NV, посилаючись на аналітичний центр Media Matters. який дослідив 320 найрейтинговіших американських онлайн-шоу – стрими, подкасти та інші формати, що у 2024 році регулярно висвітлювали політику, новини або запрошували відповідних гостей.

Наприклад, Джо Роган підтримував Дональда Трампа на виборах, критикував президента України Володимира Зеленського, звинувачуючи його в розпалюванні війни, і неодноразово запрошував до ефіру гостей з антиукраїнською позицією, конспірологів і противників вакцинації.
Бен Шапіро виступає проти фінансової допомоги Україні, закликає до територіальних поступок, щоб уникнути ядерної війни, підтримує заборону абортів і смертну кару, а гомосексуальність називає хворобою.
Джордан Пітерсон заявляв, що Росія почала війну нібито для захисту “християнських цінностей”. Він проходив лікування в РФ через залежність від транквілізаторів. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо повідомляв, що Пітерсон фінансує російський пропагандистський канал RT.
Рассел Бренд, якого звинувачували в сексуальному насильстві, заперечував пандемію COVID-19, рекламував “магічний амулет” і поширював російську пропаганду про “нацистські батальйони” та біолабораторії в Україні. Події Революції гідності він називав “держпереворотом”.
Тео Вон жартував, що українці не відрізняються від росіян, і закликав у соцмережах, щоб Зеленський “повернув американські гроші”.
Тревор Ноа висловлював думку, що увага до війни в Україні перебільшена, і глузував з фейкових “референдумів” на окупованих територіях.
Чарлі Кірк агітує за припинення допомоги Україні та поширює дезінформацію, пропаганду й теорії змови.
Учасники подкасту Nelk Boys (Кайл Форгард і Джессі Себастіані) дарували вейпи та снюс племені, яке не контактує із зовнішнім світом, розігрували поліцію й порушували карантин. Їхнє інтерв’ю з Трампом ютуб видалив через поширення дезінформації.
Кендес Овенс активно захищає право на зброю, критикує рух Black Lives Matter, виступає проти абортів, фемінізму і соціальних виплат. Вона заявляла, що України нібито не існувало до 1989 року, й публікувала розслідування про те, що дружина президента Франції Еммануеля Макрона нібито є чоловіком.
Філ Макгро – прихильник політики Трампа щодо депортації мігрантів. Його звинувачували в сексуальному насильстві, а колеги – у расизмі й погрозах.
Серед 54 найпопулярніших онлайн-шоу в США більшість також має правий ухил. Їхня аудиторія – понад 403 мільйони підписників. Для порівняння: у лівоцентристських каналів із цього списку – 79 мільйонів.
Згідно з опитуванням Pew Research Center, у липні-серпні 2024 року новини від інфлюенсерів у соцмережах регулярно отримували 37% американців віком 18–29 років, 26% – 30–49 років, 15% – 50–64 роки та 7% – від 65 років.
Також 52% медіаінфлюенсерів у США транслюють чітку політичну позицію: 27% – праву, 21% – ліву. Ще 3% поширюють інші політичні погляди.
Нагадаємо, що 36 правозахисних організацій звернулися до Конгресу США з проханням захистити журналістів, які опинилися під загрозою після того, як Трамп розформував Агентство США з глобальних медіа (USAGM).