7 тисяч жінок отримали статус учасника бойових дій за АТО – Міноборони

Дата: 09 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Близько 7 тисяч жінок виконували завдання в районі проведення антитерористичної операції й отримали статус учасника бойових дій.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

За даними відомства, це складає 3% від загальної чисельності залученого особового складу Збройних сил України.

“За час проведення антитерористичної операції на території Луганської і Донецької областей 116 жінок нагороджено державними нагородами. На жаль, 4 жінки нагороджені посмертно. Понад 2 тисячі нагороджені відзнаками Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України”, – повідомила офіцер Управління правового забезпечення Генерального штабу ЗСУ, старший лейтенант юстиції Інна Заворотько.

За її словами, українські жінки-військовослужбовці активно залучаються до участі в операціях з підтримання миру та безпеки у світі.

Так, їхня кількість у місіях ООН на посадах штабних офіцерів і військових спостерігачів складає 6,25% від загальної кількості українських військовослужбовців у всіх місіях ООН.

На цей час службу за кордоном проходять у складі національного персоналу 2 жінки-військовослужбовиці: у складі Місії ООН у Демократичній Республіці Конго та у Республіці Косово.

“З метою збільшення відсоткового показника участі жінок у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки передбачено встановлення 15-відсоткової квоти для військовослужбовиць-жінок при відборі кандидатів для підготовки національного персоналу” , зазначила Інна Заворотько.

Загалом, за даними відомства, у ЗСУ проходять службу понад 24 тис. жінок-військовослужбовиць на різних посадах, з яких більше 3 тис. – офіцери, а також більше 31 тис. жінок працюють у Збройних силах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter