75% переселенців вже не повернуться на Донбас – Тука

Дата: 09 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука вважає, що в Україні близько 75% людей, які стали вимушеними переселенцями, вже за будь-яких обставин не повернуться на Донбас.

Про це він заявив під час конференції “Шлях до миру: людський вимір”, передає Укрінформ.

“Зараз ми маємо статистику, за якою близько 75% людей, які стали вимушеними переселенцями, вже за будь-яких обставин не повернуться на Донбас. Це потребує величезних переформатувань в державній політиці щодо майбутнього не тільки вимушених переселенців, а й взагалі суспільства”, – зазначив Тука.

За його словами, ніхто в Україні – ні суспільство, ні громадські організації – не був готовий до такого масового явища, сподіваючись, що воєнні дії швидко закінчаться і люди повернуться до місця свого проживання.

Тука зазначив, що використання ситуації з біженцями або вимушеними переселенцями – це одна із складових гібридної війни Росії.

Нагадаємо, 25 жовтня були оприлюднені дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, згідно з якими 48% внутрішньо переміщених осіб не мають наміру повертатися на попереднє місце проживання.

При цьому 36% мають намір повернутися, а 16% не змогли відповісти.

Також 36% з тих, хто хочуть повернутися, повідомили, що не повернуться в місця свого колишнього проживання до переходу непідконтрольних територій під контроль України, 35% – до відновлення умов комфортного життя, 21% – до припинення бойових дій.

Методом особистого інтерв’ю з 22 липня по 16 серпня було опитано 1,5 тис. мешканців приймаючих громад і 1 003 переселенця у всіх областях, крім анексованого Росією Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter