500 українських дівчат пройдуть навчання зі STEM-напрямків у проєкті Girls4Tech

Дата: 26 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

500 дівчат з різних регіонів України під час осінніх канікул пройдуть тренінгово-навчальну програму Girls4Tech. Україна стала 63-ю країною, яка приєдналася до мережі країн-партнерок програми Girls4Tech від Mastercard, яка сприяє зацікавленості дівчат у STEM-галузях.

Про це повідомила освітня організація “Навчай для України”, працівники якої проводитимуть навчання.

Ілюстративне зображення. Фото: Нова енергія

“Ми віримо, що освіта – це не просто відповідь на кризу, а ключ до її подолання. Під час війни розширення прав і можливостей дівчат у сфері STEM – це не просто вибір, це обов’язок. Спільно з Girls4Tech ми прагнемо надати нашим дівчатам навички та можливості, необхідні їм для формування яскравішого, стійкішого майбутнього для себе та України”, – наголосила голова правління організації “Навчай для України” Оксана Матіяш.

Фокусом проєкту є такі напрями: цифровий світ, великі дані, інформаційний слід та штучний інтелект. Протягом осінніх канікул учасниці матимуть по чотири заняття з кожного напряму, а також зустрічі з відомими спеціалістками кожної царини, зокрема й фахівчинями з Mastercard.

Завдання викладачів полягатиме у тому, щоб зацікавити дівчат цариною STEM, розширити їхні горизонти в галузі інновацій, допомогти їм визначити пріоритетні напрями та набути навичок формувати власний майбутній освітній і кар’єрний шлях та самостійно досягати поставлених цілей.

Для організації “Навчай для України” Girls4Tech стане вже 6-м проєктом термінової освітньої допомоги під час війни. Завдяки попереднім хвилям понад 10 тисяч дітей різного віку отримали якісні заняття зі шкільної програми та підтримку в час війни.

Особливістю цього проєкту є зосередження уваги на допомозі дівчатам, які хочуть реалізувати себе в технічних спеціальностях, однак ще вагаються через стереотипи та брак інформації.

Нагадаємо, що 15-річна Анна Лисенко розробила білизну для жінок, які зробили мастектомію – операцію з видалення молочної залози. Свою колекцію білизни Анна назвала “Це не недолік, це інша краса”.

Зі своєю ідеєю Анна виграла Гран-прі освітнього модуля “Легка промисловість” від громадської організації STEM is FEM й українського бренду жіночої білизни. Захід тривав два дні, у ньому взяли участь 30 дівчат з 15 міст України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter