30 громадських організацій об’єдналися, щоб протидіяти атакам на громадянське суспільство

Дата: 11 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

У Києві презентували меморандум про створення Коаліції на захист громадянського суспільства в Україні, який підписали 30 громадських організацій, у тому числі Центр інформації про права людини.

Про це повідомляє УНІАН.

За словами виконавчого директора Української Гельсінської спілки з прав людини Олександра Павліченка процес створення коаліції розпочався рік тому. Як зазначають активісти, Верховна Рада України попри обіцянки депутатів різних фракцій 3 квітня провалила включення до порядку денного депутатські і президентські законопроекти для скасування е-декларацій для активістів.

“З початку 2018 року громадські організації фіксують збільшення тиску на активістів у регіонах. Напади на мирні зібрання та фізичне насилля до окремих громадських діячів залишаються без розслідування і відповідної уваги правоохоронних органів, а в деяких випадках – призводять до вбивства”, – зауважила координаторка Благодійного фонду “Восток-SOS” Олександра Дворецька.

За словами заступниці голови правління Центр громадянський свобод Олександри Романцової, тиск на представників громадянського суспільства здійснюється через фіктивні кримінальні справи та перевірки фінансової діяльності організацій. Тому представники неурядових громадських організацій вирішили створити Коаліцію на захист громадянського суспільства.

“Ми, представники неурядових організацій, правозахисники, громадські активісти, журналісти, юристи та інші небайдужі громадяни, висловлюємо глибоке занепокоєння з приводу загрозливих тенденцій для громадянського суспільства в Україні та наступу на свободу об’єднань і асоціацій”, – йдеться в меморандумі.

У меморандумі наголошується, що “встановлення на законодавчому рівні фінансового контролю за антикорупційними активістами в поєднанні із кримінальною відповідальністю та спроби введення подальших невиправданих і непропорційних обмежень для діяльності всіх громадських об’єднань, а також численні випадки переслідування неурядових організацій та окремих активістів, включно зі сфабрикованими кримінальними справами та дискредитаційними кампаніями проти авторитетних організацій та активістів, погрозами й фізичними нападами на активістів при відсутності ефективного розслідування таких випадків створюють перешкоди для розвитку всього громадянського суспільства та є загрозою для демократичних прагнень України як європейської держави”.

Представники громадянського суспільства закликають владу негайно вжити всіх необхідних заходів, щоб зупинити різнобічні утиски, які суперечать міжнародним зобов’язанням України щодо свободи об’єднань та асоціацій, а також щодо захисту правозахисників, журналістів та антикорупційних активістів.

“Усвідомлюючи необхідність спільних дій, солідарності в захисті громадянського суспільства в Україні, ми оголошуємо про створення коаліції, яка об’єднає зусилля неурядових організацій, громадських активістів, журналістів, юристів та інших зацікавлених осіб для консолідованої протидії як окремим загрозам, так і спробам системного наступу влади на громадянське суспільство та свободу об’єднань в Україні”, – йдеться в меморандумі.

Коаліція на захист громадянського суспільства є неполітичним об’єднанням і діє на основі принципів поваги до прав людини, ненасильства та недискримінації. Коаліція ставить перед собою завдання просувати цінності прав людини та ідеї громадянського суспільства, поширювати інформацію про важливість діяльності правозахисників, журналістів та громадських активістів, які діють на захист суспільних інтересів, проводити моніторинг випадків переслідування правозахисників, журналістів та активістів, аналізувати форми тиску на них і загрози їхній діяльності, включно з моніторингом та аналізом законодавства, яке погіршує стан громадського сектору в Україні та розробити систему невідкладних заходів реагування на випадки переслідування та погроз у бік правозахисників, журналістів і громадських активістів, включно з юридичною, інформаційною та іншою допомогою і підтримкою в разі переслідувань.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter